Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

У тиші Соборної вулиці…

20.07.2020

Бібліотечне екскурсійне бюро «На семи балках» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова продовжило свою роботу. Для гостей із Києва та мешканців міста відбулась екскурсія «У тиші Соборної вулиці», під час якої ми ознайомили присутніх з історією головної вулиці Грецького форштадту. Плани міста кінця XVIII в. фіксують на місці майбутньої вулиці сім кварталів будівель і порожній простір, де в 1798 р був зведений Успенський собор, який і дав їй назву.

До революції частина Соборної перед головним міським собором була місцем проведення церковних ходів і парадів, розташованих в місті військ і сил поліції.  Розпочали ми нашу екскурсію біля Альма-матер Херсона. Так цілком заслужено можна назвати перший навчальний загальноосвітній заклад міста - чоловічу гімназію, а нині багатопрофільну гімназію № 20 імені Бориса Лавреньова. Майже два століття цей навчальний заклад - серед лідерів з випуску учнів з найбільш глибоким і широким обсягом знань.

Біля гімназії ми запитали у наших екскурсантів, яким чином на вулиці Соборній об’єднались антична Італія, та Італія початку 20-го століття ? Відповідь на першу частину питання крилася в бруківці… 

У Гімназійному сквері присутні дізнались цікаві історії із життя гімназистів початка 20-го століття. Звернули увагу на будинок друкарні, якою керувала Ольга Ходушина, що розташований на розі вулиць Потьомкінська та Соборна. Прогулюючись вулицею, ми дізнались, де жив італійський консул Анжело Анатра, який після закінчення служби залишився жити в Херсоні і зайнявся активною громадською діяльністю.

Побували біля Успенського кафедрального собору -  пам'ятника архітектури XVIII століття, що входить до комплексу охоронної зони історичної забудови міста. Екскурсанти були в захопленні від архітектури  колишнього готелю «Європейського»,  спроєктованого Міським архітектором  і художником Давидом Бунцельманом. Не оминули своєю увагою і реставровану будівлю Міських зборів.

Закінчили нашу екскурсію на площі 13 березня, яка раніше називалась Павловською, де знаходяться видатні пам'ятки архітектури, а саме: Будівля Міської думи (Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка), та Херсонського окружного суду (Краєзнавчий музей). Дякуємо всім за увагу і чудову атмосферу під час екскурсії! Чекаєм на нові зустрічі!