календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Морська історія Херсона: адмірал Федір Ушаков

15.06.2020

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова пропонує всім, хто цікавиться історією рідного краю, нову відеорозповідь  із циклу «Морські історії Херсона». 

Її героєм став великий флотоводець, адмірал Федір Ушаков, який був одним із творців Чорноморського флоту і його командувачем. Ушаков розробив і застосував маневрену тактику, здобувши ряд великих перемог над турецьким флотом. Турки з повагою називали його «Ушак-паша». Федір Федорович проявив себе як політик і дипломат при створенні грецької Республіки Семи Островів. Не маючи знатного походження, Ушаков йшов до адміральському прапору повільно і наполегливо, із завзятістю опановуючи морську науку і військове мистецтво.  

Федір Ушаков відомий, зокрема, тим, що з 43 морських битв, якими він командував, не програв жодної! Жоден російський корабель під його командуванням не був загублений, жоден матрос не потрапив в полон до ворога. Адмірал Ушаков був абсолютним переможцем усіх морських баталій, він впевнено перемагав і турків, і французів. Але перш за все він переміг себе, свої людські слабкості, ставши добрим і чесним, хоробрим і скромним - праведним!

Матеріали циклу «Морські історії Херсона» були надані для вивчення  курсантам  морського коледжу ХДМА, студентам ХДУ, які перебувають на дистанційному навчанні.  Читачам бібліотеки та всім любителям історії Херсонщини пропонуємо відвідати блог “Краєзнавець” на сайті книгозбірні.
 


X