Тиждень молодіжної книги під девізом #ЗалишайсяВдомаЧитай, організований Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова у форматі онлайн, добіг кінця.
Напередодні Дня пам’яті Чорнобильської трагедії для читацького загалу, курсантів морського коледжу ХДМА, студентів Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу бібліотекарі підготували онлайн екскурс «…Земля загублених надій..» за матеріалами книги Марії Сущенко «Екскурс у Чорнобиль. Insight into Chernobyl». Вона розповідає про Чорнобиль сучасний, відкриває двері покинутих приміщень, порожніх квартир, шкіл, магазинів тощо. Авторка пише про покинуті села, мешканці яких були відселені в зв’язку з техногенною катастрофою, про інфраструктуру контрольно-пропускних пунктів, через які можна потрапити на територію і за яких умов. Після закінчення карантину з цією книгою ближче можна познайомитись в нашій бібліотеці.
Останнього дня Тижня працівники читального залу запропонували читачам краєзнавчі хвилини «Морські історії Херсона: Хосе де Рібас». Херсону судилося стати колискою і першою базою Чорноморського флоту, на його корабельнях будувалися перші кораблі. Джон Пол Джонс, Федір Федорович Ушаков, Йосип Михайлович Дерібас, Антін Головатий, Сидір Білий - ось далеко не повний список видатних діячів XVIII століття, причетних до морської історії міста. Якщо ми згадуємо Херсон, то в нашій уяві з’являється вулиця Суворова. Говоримо про Одесу, то згадується Дерибасівська. Однак першим у Дерібаса був Херсон. Лише через шістнадцять років він стає засновником Одеси. Дерібас - яскрава і неординарна особистість. Саме в Херсоні він запропонував свій проєкт зміцнення Чорноморського флоту. Генерал-губернатор схвалив цей план і призначив Дерібаса командуючим Херсонськими десантними військами. Йосип Михайлович пройшов шлях від капітана до генерал-майора, командував гребною флотилією в боях при Очакові і керував десантом під час штурму Ізмаїла. Сподіваємось, що розповідь про невгамовного іспанця зацікавить херсонців.
Нерідко трапляється, що моду формують не дизайнери, стилісти чи модні будинки, а головні герої культових фільмів чи серіалів. Тож, відділ мистецтв представив деякі з них у відеопрезентації «Fashion фільми про моду». Згадали і «Сніданок у Тіффані», стильні і лаконічні образи головних героїв якого диктували моду 60-х, і біографічний фільм про законодавицю сучасного жіночого силуету «Коко до Шанель» та знамениту екранізацію роману Лорен Вайсбергер «Диявол носить Prada» й інші. Серіали ж «Поганенька Бетті», «Пліткарка» довершили змалювання загального опису тієї напруженої, стресової атмосфери, яка панує в сфері моди і фешн-індустрії.
До Дня джинсів або Дня деніму (є й такий) відділ мистецтв запропонував «Джинсові цікавинки» - добірку фактів про найбільш популярний та демократичний вид одягу, за зручність та комфортність який полюбляють всі незалежно від віку і статі. З відеопрезентації можна дізнатись і про історію виникнення джинсів, і чому вони сині, і про Пам’ятник Джинсам в китайському місті Сяминь тощо.