календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

#Лавреньовка_в_умовах_карантину організувала поетичний стрім Херсонщиною

23.04.2020

В умовах карантину Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова ініціювала проведення обласного поетичного стріму «Таки не все було в житті даремним…» до 70-річчя від дня народження Анатолія Кичинського - нашого земляка, поета, художника, почесного громадянина Херсона, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка 2006 року за  книги  поезій  «Пролітаючи  над  листопадом» та "Танець  вогню". 

Поетичний стрім – потік бібліотечних відеозаписів читання улюблених віршів автора з 4 по 23 квітня 2020 року, які виставлялися у cоціальній мережі Facebook у однойменній групі протягом цього терміну.

Зрозуміло, що в умовах карантину неможливо залучити молодь до бібліотеки, а тому було запропоновано долучитись бібліотекарям та молоді онлайн. Протягом 15 днів у стрімі взяли участь 56 бібліотек Білозерської, Бериславської, Великолепетиської, Великоолександрівської, Верхньорогачицької, Нижньосірогозької, Новотроїцької, Нововоронцовської ЦБС та Високопільської, Горностаївської, Іванівської,  Каланчацької, Новокаховської ОТГ та Голопристанська міська бібліотека Голопристанського МПК "Сузір'я". У групі «Поетичний стрім» соціальної мережі Facebook виставлено трохи більше 150 відео, на яких бібліотекарі та  читачі читають вірші Анатолія Івановича. Людей різного віку, професій, статусу об’єднала любов до поезії автора. І нехай деякі з них звучать не зовсім досконало, але  доволі щиро.  Найбільш популярними виявилися поезії «В гості до мами» та «Дим». А найпопулярнішою книгою стала збірка «Срібна голка і нить золота», видана у 2010 році херсонським видавництвом «Наддніпряночка». Дуже гарне видання, з якісним папером та чудовими ілюстраціями. Зважаючи на те, що карантин залишив читачів по домівках, стрім захопив студентів навчальних закладів, які навчаються поза межами Херсонщини. А ще до стріму приєдналась колишня читачка Білозерської центральної районної бібліотеки, яка зараз проживає за кордоном. Яніна Ніклес мешкає у Сполучених Штатах, але душею вона - на рідній Херсонщині. І хоча у Анатолія Івановича не так багато поезії для дітей, у стрімі прозвучали також віршики у виконанні малечі із збірки «Гойдалки над степом».

В умовах карантину поезія та книга об’єднали жителів Херсонщини завдяки творчості Анатолія Івановича Кичинського. І як тут не згадати його слова із збірки поезій  «Пролітаючи  над  листопадом», які стали девізом обласного фестивалю молодіжного читання «Відкрий свою книгу» та дали йому назву:

Читайте між рядками не знайдене в рядках.
Закрита книга - камінь, відкрита книга - птах"

Тож, відкривайте свої нові книги, пізнавайте нові світи, розвивайтесь і накопичуйте нові знання. А Анатолію Івановичу ми бажаємо здоров’я, творчої наснаги у всіх кольорах її прояву та нових поетичних збірок.
 


X