календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Book вернісаж «Жінки, які змінили літературу»

06.03.2020

До Міжнародного жіночого дня працівники відділу абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова  провели book вернісаж «Жінки, які змінили літературу» для учнів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 41 та Херсонського навчально-виховного комплексу № 11.

Школярі дізналися про дивовижних жінок, чиї твори перевернули літературний світ, вплинули та й досі впливають не на одне покоління. Своїм талантом і розумом вони довели, що жінки, яким довгий час не було місця в письменництві, нічим не поступаються чоловікам. Джейн Остін називають «першою леді» англійської літератури, вона однією з перших письменниць опублікувала твори під власним іменем і була популярна серед сучасників. Маргарет Мітчелл – авторка лише одного, але культового роману «Звіяні вітром» – першою з письменниць  оформила авторські права. Найвідомішій авторці детективного жанру Агаті Крісті належить рекорд максимальної кількості театральних постановок творів, а за досягнення в літературі присвоєно дворянський титул «дама». 

Молодь була здивована, дізнавшись, що Вероніка Рот свій роман-антиутопію «Дивергент», який дуже швидко увійшов до списку бестселерів, написала лише за сорок днів і через три роки його вже екранізували. А Джоан К. Роулінг завдяки сазі про "хлопчика, який вижив" і її екранізації  стала першою у світі жінкою-автором, що заробила $1 млрд за свою творчість та отримала Орден Британської імперії за видатний внесок в дитячу літературу.

Яскравішим book вернісаж зробили уривки з екранізації літературних творів, адже бібліотекарі представили жінок-авторок, чиї книги поповнили не лише списки світових бестселерів, але і скарбничку кінематографа.
 


X