календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Обласний бібліомарафон «Мова єднання»

22.02.2019

Закінчився обласний бібліомарафон «Мова єднання», який ініціювала Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова під гаслом «Українська мова – символ єднання нації». Протягом місяця, з 22 січня по 21 лютого 2019 року, в бібліотеках Херсонщини пройшла низка змістовних та цікавих культурно-мистецьких заходів, спрямованих на популяризацію та  вивчення української мови, формування мовно-інформаційного простору, розвиток мовної культури молоді.

Книгозбірні області поставились творчо до підготовки і проведення заходів під час бібліомарафону.

Так, у читальній залі КЗ “Нововоронцовська центральна районна бібліотека” зібралися справжні патріоти рідного краю на фольк-мозаїку «І там, де звучить рідна мова, живе український народ»,  щоб вкотре довести: українська мова - наймелодійніша, найбагатша, найколоритніша і взагалі найкраща, як не крути! 

 

Старшокласники мали змогу насолодитися одним із найпрекрасніших проявів всієї її чарівності, коли слухали виконання авторських віршів від своїх ровесниць - Діани Волченської, Ілони Старушкевич, Оксани Карпенко та Анни Кукол. Дівчата продемонстрували присутнім, що український мовний простір вражає своїм розмаїттям, емоційністю та потужною енергетикою. Незабутні враження та чудовий настрій залишилися після колоритної та веселої ілюстрації розмови на галицькому діалекті. На завершення учням було запропоновано виявити всю свою креативність, активність та ентузіазм, спробувавши відтворити за допомогою власного тіла українську абетку. 

Працівники Скадовської центральної районної бібліотеки для дорослих завітали до Скадовської філії Херсонського вищого училища фізичної культури. Вихованці закладу, утворивши дві команди, стали учасниками лінгвістичного турніру «Мова – серце нації» і взяли участь у різноманітних мовних розвагах: літературній вікторині «Мамина сорочка», конкурсах «Перекладач» та «Кращий знавець українських приказок». Девізом мовного змагання  обрали слова «Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться. Солодке слово «перемога» нелегко всім дається!».

 

Відеоміст «Українська рідна мова - солов’їна, калинова…» відбувся між читачами Білозерської центральної районної бібліотеки ім. П. Григоренка та Чорнобаївської сільської бібліотеки. З превеликим задоволенням присутні «по обидві сторони екрану» слухали вірші запрошених місцевих поетів у виконанні авторів, українські пісні.

Бібліотекарем Інтернет-центру КЗ Олешківська центральна районна бібліотека було розроблено вебгру  «Мовний крос «Розмовляй українською!».

Гра розрахована на учнів старших класів і складається з 6 турів, які містять різні за складністю завдання. Це і звичайні, і тестові запитання, в яких з декількох варіантів треба обрати одну вірну відповідь, і ребуси, і мовні головоломки тощо. Мовний крос доступний за посиланням.

Загалом у бібліомарафоні взяли участь 64 бібліотеки із 17 районів та міст Нова Каховка і Херсон. Проведено більше 60 заходів, серед них: мовні кроси, турніри, герці, аплікації, калейдоскопи, фольк-мозаїки, ерудит-шоу, лінгвістичні ігри, флешмоби та вуличні відео-опитування.

Серед найактивніших виявились книгозбірні Великоолександрівського району – тут до бібліомарафону приєдналися 13 бібліотек, у Білозерському – 11 бібліотек, Новотроїцькому – 10 бібліотек.

Учасники бібліомарафону були одностайні в тому, що багатство, краса та мелодійність української мови є предметом нашої національної гордості. Дбати про її чистоту та збагачення  – це обов’язок кожного українця. А завдання бібліотек – організація сучасних, інтерактивних, цікавих для юнацтва та молоді заходів щодо популяризації української мови,  активного її використання у всіх сферах суспільного життя. 

Інформація про хід бібліомарафону «Мова єднання»  та проведені заходи розміщувались  у однойменній групі на платформі Facebook  та бібліотечному блозі «МетодистOBUХерсон»


 


X