календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Обласний бібліомарафон «Мова єднання» завершився

21.02.2019

Організований Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова бібліомарафон «Мова єднання» завершився  у Міжнародний день рідної мови. 

Відділ абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова цього дня  провів для учнів 8-х класів Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу  №11  мовну толоку «Слово до слова – звучить рідна мова».

Школярі дізналися цікаві факти про рідну українську мову, історію її походження та розвитку, поширення у світі. Також бібліотекарі розповіли про започаткування Міжнародного дня рідної мови у світі та початок святкування цієї дати в нашій державі.

Діти отримали можливість продемонструвати обізнаність, грамотність, кмітливість, начитаність та знання рідної мови у різноманітних конкурсах: «Вірно – Невірно», «Згадай прислів’я», «А де ж наголос?» та ін.

У читальну залу книгозбірні  на  мовознавчій урок «Чарівні звуки рідної мови» завітали  учнів обласного ліцею Херсонської обласної ради. Ліцеїсти, переглянувши відеоролики, довідались багато цікавого про українську мову, рідну мову більшості українців; про те, скільки взагалі існує мов у світі; про штучну міжнародну мову есперанто та  її творця, на честь якого названа одна з вулиць Херсона.

Завдяки грі «Знайди рідне слово» учні зрозуміли, наскільки невиправданим буває  засмічення української мови словами з іноземних мов, а тест «Чи добре знаєш ти українську мову?» допоміг  визначити рівень володіння державною мовою.

Працівники книгозбірні зробили акцент на тому, що кожен з нас повинен берегти та поважати свою рідну мову, а разом з нею – і культуру свого народу.


X