календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Старт обласного бібліомарафону «Мова єднання»

22.01.2019

У святковий і дуже символічний для нашої країни день – День Соборності України – Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова розпочала обласний бібліомарафон «Мова єднання» під гаслом «Українська мова – символ єднання нації»,  який триватиме до 21 лютого.

У межах бібліомарафону в бібліотеках області відбудеться низка  культурно-мистецьких заходів, спрямованих на популяризацію української мови,  розвиток мовної культури молоді.

 

Напередодні працівники читального залу провели годину історії «Соборність. Єдність. Неподільність» для паралелі 5-х класів гімназії №1, а саме 22 січня – історичний акцент «У мові – безсмертя народу» для учнів 8-х класів ЗНЗ№54

Бібліотекарі познайомили школярів з однією зі сторінок нашого минулого – боротьбою українського народу за соборність своїх земель, яка триває і нині. Учні дізналися, як святкують цей день у різних куточках країни, та зацікавилися книжковою виставкою «Сила в єдності», приуроченою до  100-річчя проголошення Акта Злуки.Виставка має три розділи, у яких представлена література про видатних державних діячів того часу, важливу історичну подію – злуку УНР та ЗУНР та видання, що розкривають значення мови – важливої складової самоідентифікації української нації.

Під час заходів відбулася дискусія про те, чи є мова об’єднуючим фактором для нашої країни, про важливість знання і володіння рідною мовою. Працівники читального залу запропонували учасникам пройти онлайн-тести на знання української мови та на рівень словникового запасу. Школярі із завзяттям та азартом відповідали на питання, виявивши неабияку обізнаність, та долучилися до  міні-флешмобу «Ланцюга єднання».

  

Нагадаємо, що 22 січня 2019 року Україна відзначає 100-річчя з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Сподіваємося, що школярі усвідомили значимість цієї події для держави та кожного громадянина, адже саме в руках молоді майбутнє України, і саме від неї залежить, якою буде наша держава!
 


X