Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Найуспішніші історії 2018 року

31.12.2018

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова прожила 2018 рік яскраво і насичено, у пошуку нових ідей, тем і особистостей. Тож, давайте разом згадаємо, чим запам’ятався рік, що минає.

У квітні, в день відкриття Тижня молодіжної книги стартував новий проект – обласний літературний тур «Книгомадри»,  що мав на меті знайомство молоді Херсонщини з сучасними українськими письменниками та їхніми творами. Перший його маршрут проліг у Верхній Рогачик, куди вирушив Олексій Чупа - український письменник родом з Макіївки. 

 

Поетеса, журналістка, наша землячка Юлія Бережко-Камінська, що нині проживає в м.Ірпінь, зустрічалася з читачами у Скадовській центральній бібліотеці, а В’ячеслав Савченко презентував свій дебютний роман «Морской узел» у Білозерці. 

  

12 червня 2018 року  у смт Новотроїцьке відбувся VІІІ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу», топ-темою якого стало фентезі, чи не найпопулярніший серед молоді жанр літератури.

 

Вперше у фестивалі брали участь відомі письменниці, учасниці Львівського жіночого літературного клубу, переможниці конкурсу «Коронація слова» Дара Корній та Анастасія Нікуліна. На фестиваль були запрошені також поети, члени НСПУ Анатолій Кичинський та Василь Загороднюк.

 

На традиційному ярмарку інноваційних бібліотечних ідей під нетрадиційною назвою «Тусовка бібліомагів» бібліотекарі Херсонщини презентували свої проекти у форматі open-air. Протягом дня бібліотекарі, руйнуючи всі стереотипи популяризації книги  та читання, залучали молодь та дорослих до ігор, вікторин, інтелектуальних змагань, вправ, спонукаючи учасників закохатися у жанр фентезі. І їм це вдалося.  

  

Обласна національно-патріотична акція «Ми – українці», що тривала з квітня по вересень 2018 року, привернула увагу молоді і бібліотекарів Херсонщини до вивчення культурної спадщини нашого народу. ЇЇ завершенням став святковий захід «У рідному краї і серце співає»  у м. Олешки, на який завітала  учнівська та студентська молодь, бібліотекарі з 10 районів Херсонської області.

 

Обласний проект «Бібліотека на колесах» наблизив фахівців книгозбірні до читачів і колег у районах Херсонщини, дав можливість поділитися  кращими власними напрацюваннями, надати методичну і практичну допомогу бібліотечним працівникам юнацьких структурних підрозділів. Молоді Берислава, Верхнього Рогачика, Білозерки, Олешок пропонували тренінги з медіаграмотності, літературне відкриття «Читай.UA», спілкування на «Європейських студіях» тощо.

  

У липні книгозбірня стала місцем проведення семінару для працівників бібліотек «Орієнтири молоді в літературі: класики та сучасники», одного із циклу семінарів, організованих Державною бібліотекою України для юнацтва за підтримки Міністерства культури України та Українського центру культурних досліджень. На семінарі були присутні бібліотечні працівники навчальних закладів м. Херсона, юнацьких структурних підрозділів бібліотек  Скадовська, Берислава, Голої Пристані, Білозерки, обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, письменники Херсонщини, викладачі навчальних закладів, представники книготорговельної мережі «Учбова книга», молодь, блогери, читачі бібліотеки.

  

Директор книгозбірні В.Л.Лобзова взяла участь у прес-конференції «Кого читають підлітки?» (м. Київ, організатор - Міністерство культури України) з нагоди підбиття підсумків пілотного проекту – циклу семінарів для працівників бібліотек для дітей та юнацтва «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники».

Обласний семінар-тренінг «Роль сучасної бібліотеки  у формуванні медійної культури молоді» зібрав працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек Херсонської області, бібліотек ОТГ області, бібліотекарів вищих та професійно-технічних навчальних закладів міста.

 

Головний меседж семінару «Чи можна бути медіакультурним без медіаосвіти?» налаштував бібліотечну спільноту на активну та плідну роботу. Адже на сьогодні  нагальною потребою  бібліотечних фахівців є не тільки пошук нетрадиційних та інтерактивних форм роботи з юнацтвом та молоддю, а й, в першу чергу, наявність у самих бібліотекарів належного рівня медіакомпетентності.  

 

X