календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Фестиваль «Книжковий Миколай» у Херсоні. День другий

17.12.2018

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова у межах ІІІ Південного фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай»  15 грудня була модератором кількох презентацій, що проходили у кіноконцертному залі «Ювілейний».

Приємні миті спілкування та чудовий настрій  подарували херсонцям  талановиті поетеси зі Львівщини - Марічка Васько, Зоряна Кіндратишин,  Марічка Пак,  Ольга Романишин та  Оля Береза. Зоряна Кіндратишин презентувала щойно видану поетичну збірку «Зодягнена у щастя», а  Марічка Пак зачарувала своїми піснями під акомпанемент гітари. 

 

Оля Береза провела чудовий майстер-клас з хусткування - з різними варіантами   вив'язаних хусток жінки хизувалися перед фотокамерами.

  

Знайомство з  творчістю письменниці із Запоріжжя Ярославою Дегтяренко відбувалося у формі діалогу автора з читачами. Говорили  про історію написання  історичних романів «Лицарі Дикого Поля» та «Яринко, вогнику мій», історичні події часів Хмельниччини, творчі плани тощо.

  

Письменник-фантаст із Голої Пристані Анатолій Шкарін презентував публіці нове видання – свій роман «Ебола. Шалений квест» в українському перекладі.

 

Молодий львівський поет, літературний редактор Ігор Ясенівський представляючи збірку «Поетичне Я», читав вірші, розповів, як йому вдається поєднувати редакційну роботу з творчістю. 

Водночас фестивальні події відбувалися на інших локаціях. Працівники бібліотеки організували творчі зустрічі з письменниками для херсонських школярів.

Учні Херсонської спеціалізованої школи №30  активно спілкувалися з Іриною Мацко, знайомилися з повістю «Кава по-дорослому», а ще ворожили разом з авторкою на її книзі «Мигдаль для серця».

  

Відома українська письменниця зі Львова Любов Відута цього дня презентувала свою нову книгу «Ловці думок» перед учнями Херсонської спеціалізованої школи №30 та гімназії ім. Т.Шевченка Херсонської обласної ради.

 

У смарт-кафе SHKAF відбулася зустріч «Поетична кава з…», у якій взяли участь Любов Долик, Іван Гентош, Наталя Ліщинська,  Галина Бокшань, Валерій Кулик та члени жіночого клубу «Ініціатива».

За філіжанкою запашної кави та чаю під час живого спілкування вони мали змогу  познайомитися з майстрами слова та  зануритись у чарівний світ поезії. 

У кафе «Чайна карта» гості фестивалю стали членами журі  «Батлу двох поетів» - поетичного змагання молодих херсонських поетів-початківців. 

  

ІІІ Південний фестиваль книги і читання «Книжковий Миколай» завершився у неділю 16 грудня, залишивши херсонцям і гостям приємні враження та позитивні емоції, а ще – новенькі книжки тим, хто встиг їх купити.

  

Дякуємо всім учасникам і організаторам! До нового фестивалю!