календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Фестиваль «Книжковий Миколай» у Херсоні. День перший

15.12.2018

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова виступила одним із модераторів ІІІ Південного фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай», який проходив 14-16 грудня 2018 року в Херсоні. 

На фестиваль завітали понад 50 літераторів зі Львівщини, Тернополя, Запоріжжя, Києва, Харкова, Вінниці, Черкас, до яких приєдналися херсонські письменники – вже відомі й ті, що роблять перші кроки в літературі.

Головною його локацією став кіноконцертний зал «Ювілейний», де розгорнулася торгівля книжковою продукцією 25 українських видавництв, відбувалися презентації та автограф-сесії письменників, проводились майстер-класи за участю майстрів народного мистецтва. Паралельно фестивальні події проходили  в навчальних закладах, бібліотеках, кав’ярнях.


Першого дня, 14 грудня,  після урочистого відкриття фестивальна програма почалася презентацією поетичної збірки «Я спробую намалювати диво» молодої херсонської письменниці Тетяни Гладиш. Вона розповідала про свій шлях в літературу, про творчі здобутки і перемоги, читала ліричні й проникливі поезії, подарувала глядачам зроблені власноруч  гарні пендибулі та заряд позитивної енергії. 

 

Дитяча письменниця і бард з Києва Валентина Захабура, у доробку якої  прозові книжки для дітей, збірка поезій «ЯТОМОРЕ», альбом авторських пісень «Запрошення на каву», презентувала свою різнопланову творчість у щирій і невимушеній манері. 

 

Зустріч з учасницями Львівського жіночого літературного клубу Наталкою Ліщинською і Любов`ю Долик дала можливість херсонцям, що завітали у «Ювілейний», дізнатися, як виникла ідея «Львівської серії» збірок оповідань, що набули надзвичайної популярності серед українських читачів. Наталка Ліщинська представила також свою нову книжку з інтригуючою назвою «Не люди, люди, нелюди» –   насичений та безпосередній роман на перетині декількох жанрів.

 

Поет Анатолій Кичинський, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, презентував перед публікою свою поетичну збірку «Жива і скошена тече в мені трава», яка нещодавно вийшла у видавництві Івана Малковича «А-ба-ба-га-ла-ма-га» в серії «Українська поетична антологія». Пан Анатолій поділився своїми думками про сенс поетичної творчості та любовним ставленням до української мови, надзвичайно виразно й артистично читав улюблені поезії із нової збірки.

 

У ході презентації «Нові літературні обличчя Херсонщини» письменник В’ячеслав Савченко, чий дебютний роман «Морской узел» вийшов друком цього року, розповів про історію його написання, непростий шлях від задуму до виходу в світ книжки. Чоловіча історія про кохання і патріотизм, вірність і зраду, щирість і віроломство в романі розгортається в зовсім недавні часи – період виникнення і становлення добровольчого руху в Україні. 

 

На фестивалі відбулася і важлива подія – очільники області нагородили відзнаками переможців обласного конкурсу «Краща книга Херсонщини», серед яких – Сергій Скрипка, Анатолій Кичинський, Віктор Михайлов, Людмила Степаненко, Валентина Ветрук та Любов Брусик.