календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Обласний семінар-тренінг «Роль сучасної бібліотеки у формуванні медійної культури молоді»

29.11.2018

29 листопада 2018 року в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова  відбувся обласний семінар-тренінг «Роль сучасної бібліотеки у формуванні медійної культури молоді»  для працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек Херсонської області, бібліотек ОТГ області, бібліотекарів вищих та професійно-технічних навчальних закладів міста.

Бібліотечні фахівці з 15 районних, сільських бібліотек та ОТГ,  центральної міської  бібліотеки ім. Лесі Українки та філій Херсонської ЦБС, працівники 15 бібліотек професійно-технічних навчальних закладів, бібліотек херсонських вишів: двох університетів, морської державної академії, а також гідрометеорологічного технікуму, училища культури, музичного училища та політехнічного коледжу зібралися для здобуття нових знань,  спілкування й обміну досвідом.

Головний меседж семінару «Чи можна бути медіакультурним без медіаосвіти?» налаштував бібліотечну спільноту на активну та плідну роботу. Адже на сьогодні  нагальною потребою  бібліотечних фахівців є не тільки пошук нетрадиційних та інтерактивних форм роботи з юнацтвом та молоддю, а й, в першу чергу, наявність у самих бібліотекарів належного рівня медіакомпетентності.  

Майстер-клас «Інструментарій сучасного бібліотекаря: нетрадиційні рішення», який провела заступник директора з інформаційних технологій Державної бібліотеки України для юнацтва Якушко Т.О., яскраво  перезентував присутнім інтернет-сервіси, що можна використовувати при підготовці та проведенні сучасних заходів  для молоді у т.ч. з метою формування їх медійної культури.

    

Під час тренінгу «Персональна та суспільна медіагігієна» завідувач відділу автоматизації бібліотечних процесів Юлія Тер-Давлатян та головний методист науково-методичного відділу ХОБЮ ім..Б.А.Лавреньова Ольга Козаченко разом з учасниками семінару визначили теоретичне поняття «медіа гігієна»,  допомогли виконати вправи на визначення фейків. Підсумком вправи став перелік маркерів для аналізу викривленої інформації.

  

А ось наступне завдання тренінгу - написання бібліотекарями інформації про семінар з різною метою та в різні джерела: для новинного сайту, особистого блоґу, місцевої газети, для виступу на радіо, в соціальні мережі Facebook, Twitter спонукало до «мозкового штурму» та командної роботи. Озброївшись набутими знаннями, бібліотечні фахівці продемонстрували свої здібності, винахідливість та  створили цікаві, аргументовані   розповіді про свою участь та враження від  семінару. 

  

 Онлайн-спілкування з директором Тернопільської обласної бібліотеки для молоді – Гук Л.С. викликало велику зацікавленість  присутніх. Мова йшла про унікальний проект книгозбірні – створення  медіалабораторії «МедіаСтарт», яка має спеціально обладнані простори з певною програмною діяльністю: робототехніка, заняття з графічного дизайну, веб-програмування, студія звукозапису, створення електронної DJ музики, ІТ-табір неповного дня.

   

Бібліопортал «Бібліотека + медіаосвіта = медіакультура» за допомогою QR-кодів дозволив на деякий час переміститися у бібліотечний світ кожної з книгозбірень, що презентували свій досвід з формування медійної культури  користувачів.

Завідувач відділу обслуговування центральної бібліотеки Каланчацької ЦБС Каланчацької селищної ради Херсонської області – Олена Гриценко та бібліотекар інтернет-центру Ольга Гавран в інтерактивній формі представили досвід бібліотеки щодо використання QR кодів в бібліотечній діяльності, а саме: реклама бібліотеки, книжкові виставки, квести тощо..

  

Завідувач бібліотеки ДНЗ «Херсонське вище комерційне училище» Ірина Князютенкова розповіла про діяльність бібліотеки на допомогу медіаосвіті студентів: організацію віртуальних виставок, створення електронних баз даних,  медіапродуктів і т.ін. 

  

Завідувач сектору Інтернет-центру КЗ Олешківська центральна районна бібліотека – Ніна Яблонська познайомила учасників семінару із заходами бібліотеки в межах тижня медійно-інформаційної грамотності.

  

Зацікавив новими формами та технологіями в роботі щодо просування читання в молодіжне середовище засобами медіа головний бібліотекар з питань координації Херсонської ЦБС - Антон Костенко.

  

Підбиваючи підсумки, організатори та учасники семінару, відзначили, що завдяки   вдало вибраному формату, семінар став платформою комунікації не тільки бібліотечних працівників Херсонщини, а й України. 

 

Разом з тим  набуті  знання у тренінгових вправах, майстер-класі та вивчення отриманих матеріалів безперечно сприятимуть їх  практичному застосуванню  у подальшій діяльності   книгозбірень Херсонщини.

 


X