календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Досвід бібліотеки – на допомогу школі

22.11.2018

Днями до Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова завітали слухачі курсів Херсонської академії неперервної освіти – вчителі мистецтвознавчих дисциплін з різних районів області. 

Фахівці відділу мистецтв познайомили їх зі своїми напрацюваннями в сфері естетичного виховання дітей та юнацтва, в тому числі з роботою на допомогу вивченню інтегрованих курсів «Мистецтво» та «Художня культура» в основній школі.

Завідувач відділу Юлія Калмикова звернула увагу вчителів на діяльність ART-агенції «Дивоквіт», яка займається пошуком талановитих митців-початківців нашого краю та  ознайомленням молоді з їхньою творчістю. Прозвучали прізвища багатьох митців не тільки Херсона, а й області, до співпраці з якими могли б долучитись і вчителі на місцях. Гості захоплено розглядали виставку «Джутова пластика Тетяни Савченко», яка нині діє у відділі, й були вражені майстерністю та креативністю авторки.

Сподобалась їм і така інноваційна форма роботи з читачами, як літературно-мистецький фотосалон «Створи книжковий образ», що є симбіозом кількох шкільних предметів та ініціативи, таланту і зацікавленість учнів. Вчителі залишились у захваті від фотопроектів «Світлини для героїв» та «Вишивані історії», переглянувши деякі роботи з цих фотовиставок. 

Бібліотекар Валентина Моісеєва розповіла про діяльність культурологічної медіастудії «Мистецтво у просторі і часі», яка працює у відділі від початку введення в програми навчальних закладів України інтегрованих курсів «Мистецтво» і «Художня культура». Ця форма роботи добре зарекомендувала себе як серед вчителів і викладачів, так і учнів та студентів. Педагогам було цікаво дізнатись, як використовуються  мультимедійні технології для проведення відеопрезентацій, де брати цікавий матеріал для відео та інші нюанси роботи, з якими із задоволенням поділилась пані Валентина. 

Наприкінці заходу працівники відділу зробили огляд книжкових та періодичних видань  «Я іду на урок», що, безперечно, стануть добрими помічниками кожному вчителю, та познайомили гостей з кількома випусками  рекомендаційного бібліографічного покажчика  «Мистецький вісник» і програмою медіастудії. 

Приємно, що по завершенні заходу було висунуто кілька пропозицій про подальшу співпрацю в 2019 році між бібліотекою і  Херсонською академією неперервної освіти.