календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Бібліограй «Послухай серцем мову калинову»

09.11.2018

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова в День  української писемності та мови запросила на бібліограй «Послухай серцем мову калинову»  учнів гімназії ім. Т.Г.Шевченка Херсонської обласної ради та ЗОШ №55.

  

У читальному залі молодь зустрічала школа естрадного вокалу «General School» гімназії № 1 запальними піснями «Майбутнє України» та «Сто відсотків щастя» (керівник – Артем Соловей).  

 

Розважально-пізнавальна програма «Слово до слова – складається мова» дала можливість старшокласникам виявити ерудицію і кмітливість у конкурсах та вікторинах «Плутанка», «Вгадай слово», зібрати «Розсипані прислів’я»,  поповнити свій словниковий запас новими словами херсонської говірки.

На ігровому практикумі «Причасти мене розмовою українською мовою» молодь швидко й азартно   добирала риму у вправі «Я прочитав, а ти додав», пояснювала значення фразеологізмів у вправі «Розкрий мене».  

У відділі абонемента учні знайомились із книжковою виставкою-вікторину «У рідній мові – цілий світ», на якій були представлені книжки як класиків української літератури, так і сучасних письменників. Вони  активно відповідали на каверзні та закручені питання бібліотекарів, а деякі твори взагалі  доводилося відгадувати тільки за зашифрованою картинкою або фото.  

 

Заходи з циклу предметних студій «Українське слово проситься до тебе» допомогли старшокласникам більше дізнатися про творчість  І.Котляревського та Т. Шевченка, а перегляд літератури «Звернись українською – відповім калиновою» пропонував добірку книг для тих, хто любить спілкуватися українською та хоче вдосконалити свої знання.

На локації «Дорогоцінні перлини української книги» молодь зацікавилась колекцією книжкових мініатюр книгозбірні. Серед  друкованих крихіток вони побачили збірки народної мудрості, молитви, афоризми, класичні твори і навіть факсимільне видання «Захалявної книжечки» Великого Кобзаря. Все це можна було потримати в руках, погортати, помилуватися напрочуд  дрібними ілюстраціями та шрифтом.  Гімназисти дізналася, коли з’явився такий вид видань, як мініатюрна книга, чим малоформатне видання відрізняється від мініатюрного, які книжки в Україні найменші та цікаві факти про мистецтво мініатюристики тощо.  Найвправніші  учасники спробувати відтворити роботу літописців-мініатюристів, інші змагалися у спробах прочитати крихітний текст.

Впродовж святкового дня діяла фотозона, де в імпровізованій українській хаті, створеній зі смаком та фантазією, охоче фотографувалася молодь. Сюжети для знімків були різноманітні: український колорит та відповідна атрибутика, елементи національного одягу та ін.

На завершення заходу учасники організували  флеш-моб «Говори українською», а ще отримали солодкий приз. 

  


X