календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Два натхненних крила Анатолія Марущака

08.11.2018

З нагоди ювілею Анатолія Петровича Марущака - відомого письменника-земляка, заслуженого журналіста України, Почесного громадянина Херсона, в читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва розгорнута книжкова виставка-вітання «Два натхненних крила Анатолія Марущака».

 

Підготовлена працівниками інформаційно-бібліографічного відділу виставка висвітлює багатогранну діяльність  митця в галузях телевізійної та літературної творчості.

 Неповторні телевізійні проекти Анатолія Петровича знайомі майже усім мешканцям Херсонщини, а осягнути глибину почуттів неординарного та обдарованого поета можна лише прочитавши його вірші. 

Розділ «Ліричний розвій» презентує поетичний доробок майстра слова: збірки «У слові і в мовчанні», «Мандри наосліп», «П’ятнадцятий камінь», «Книга живих», «Щоденник вітру» та ін. Не оминув автор увагою і дітей, створивши для них поетичні збірки «Почему веселый кит не приплыл на остров Крит», «Веселый букворяд. Каллиграммы».

У «Прозовому дивосвіті» представлено роман «Шалений ферзь», п’єса «Божевільна кухня», і, звісно, твори для дітей та юнацтва «Ключи от приключений», «Тайна Турецкой скалы», «Высокий двор». 

Понад 30 років творчого життя Анатолій Марущак присвятив тележурналістиці, працював головним редактором обласної телерадіокомпанії, а згодом - директором ТВО «Скіфія». Є автором мистецьких і музичних передач, численних інформаційних сюжетів, започаткував історико-архівний телецикл «ХХ століття. Херсонський хронограф». Окреме місце в телевізійній творчості Анатолія Марущака посідають відеофільми, за які він неодноразово отримував почесні нагороди.    Цій грані таланту митця присвячений розділ «Журналістські проекти». 

Анатолій Петрович – член трьох Національних спілок України – письменників, журналістів та кінематографістів, лауреат Обласної літературної премії ім. Миколи Куліша, Міжнародного конкурсу на кращий дитячий твір «Корнійчуковська премія», всеукраїнських і міжнародних телефестивалів та телерадіоконкурсів, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня. 

Також на виставці у розділі «Життєві і творчі миттєвості» представлені  літературознавчі публікації про життя та творчість ювіляра.

Тож, щиро вітаємо Анатолія Петровича з 65-літтям, а читачів запрошуємо до «Лавреньовки» познайомитись із книжковою виставкою та поринути у творчий світ майстра слова.