календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

День відкритих дверей «Жарти по-українськи»

28.09.2018

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова пройшов День відкритих дверей «Жарти по-українськи». 

 

220 років тому вперше був опублікований знаковий для української літератури твір - «Енеїда» Івана Котляревського. Сьогодні  «Енеїду» називають символом нової української літератури, адже поема, над якою автор працював майже три десятиліття, стала справжньою хрестоматією народного життя, панорамою побуту і звичаїв, книгою, яку ніколи не набридне перечитувати. 

 

Про це та не тільки говорили на літературно-мистецькому дійстві «Іронія та сміх І.Котляревського» учні 8-А класу ЗОШ № 55 та бібліотекарі відділу мистецтв Валентина Моісеєва та Ольга Коваленко. Адже поема «Енеїда», як справжній скарб, містить в собі багато цікавих та несподіваних знахідок. Наприклад, учні дізналися, що ілюстрації до різних видань «Енеїди» створювалися багатьма відомими художниками – Г.Нарбутом, М.Левицьким, М.Бутовичем, але найбільш відомими є ілюстрації до «Енеїди» Анатолія Базилевича. 1968 року до 200-річчя від дня народження Котляревського була видана «Енеїда», ілюстрована художником, що стала сенсацією та перевидавалась пізніше 17 разів.

  

Зацікавила школярів і розповідь про екранізації та театральні постановки «Енеїди»: роботу  художника-аніматора Едуарда Кирича 1991 року – перший повнометражний мультфільм незалежної України та виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша (режисер Сергій Павлюк), яка мала шалений успіх. 

 

Учні із задоволенням подивилися відеоуривки, а потім й самі розіграли невеличку сценку з «Енеїди» – мова Котляревського звучала цього дня наживо! 
Але це ще не усі цікавинки, якими розважали бібліотекарі своїх відвідувачів цього дня. Школярі дізналися про ігри та забави, в які грали герої Енеїди: «Панас», «Свинки», «Джгут», «Кіт і миша», «Кітьки» тощо. І виявилося, що грати в ці ігри - задоволення й для сучасної молоді.  Що й продемонстрували діти, із захопленням погравши в рухливі ігри «за Котляревським» на бібліотечній галявині. 

У читальній залі цього дня відбувся літературний перфоманс «Мандри «Енеїди», учасниками якого стали учні 9-х класів ЗОШ №55.
Учні віртуально побували у Полтаві в музеї-садибі Івана Котляревського — меморіальному комплексі на основі садиби, де народився і мешкав Іван Петрович. Спустилися у столичне метро, де з’явився незвичайний музей, присвячений саме “Енеїді” Котляревського, а нещодавно запустили потяг з ілюстраціями та цитатами з поеми. 
Молодо і натхненно прозвучали уривки з поеми «Енеїда» у виконанні студентів Херсонського училища культури  Саітова Михайла та Захарченко Олени. 

Несподіванкою для підлітків стала розповідь заступника директора книгозбірні Тетяни Ігнатової про «херсонський слід» в біографії Івана Котляревського та самої «Енеїди», знайдений краєзнавцем Миколою Калякою. По-новому поглянути на класичну літературу допомогла і «Сміхенея» Василя Загороднюка – рімейк з «Енеїди», сповнений іскрометного гумору і роздумів над непростими реаліями сьогодення.

На завершення школярі відповідали на запитання вікторини «Впізнай героя» та погортали сторінки книг, представлених на перегляді «Мандри «Енеїди»».
Тож, знайомство з класикою української літератури та книгою-ювіляром стало приємною та веселою несподіванкою для школярів, заохотило більше дізнаватися, дивитися та читати. 

Впродовж дня діяла виставка-фотоколаж «Відчуй себе бібліотекарем», яка привертала увагу своєю креативністю та яскравістю. Відвідувачі впізнавали себе на фото та згадували яскраві моменти життя бібліотеки.

 

 


X