календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

«У рідному краї і серце співає»

20.09.2018

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова за підтримки Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації на базі КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім.Т.Г.Шевченка» та за участі КЗ «Олешківська центральна районна бібліотека» святковим заходом «У рідному краї і серце співає» підбили підсумки щорічної обласної національно-патріотичної акції «Ми – українці». 

Етап акції, що тривав з квітня по вересень 2018 року, засвідчив  досить високий рівень діяльності бібліотек Херсонщини щодо патріотичного виховання молоді, спрямованого на вивчення культурної спадщини, народних культурних традицій, історичної спадковості поколінь.

В акції взяли участь 43 бібліотеки: районні, міські, сільські, шкільні та бібліотеки об'єднаних територіальних громад. До оргкомітету надійшло понад 70 робіт в різних жанрах і номінаціях: «Хай оживає дух козацький», «Нема переводу добрим звичаям народу: календарні та родинні свята», «Рідний край в мистецьких образах», «Життєві символи рідного краю: хата, одяг, кухня, рушник», «З піснею й любов'ю до рідної землі», «Визначні місця та видатні люди краю».  

На святковий захід «У рідному краї і серце співає» завітали близько 300 учасників: учнівська та студентська молодь, бібліотекарі з 10 районів Херсонської області, міст Нова Каховка та Херсон.

На урочистому відкритті до них звернулися заступник голови Олешківської районної державної адміністрації Свистухіна В.М., заступник директора Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації – начальник управління культури – Мазур І.Р., директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова  Лобзова В.Л., провідний методист Херсонського обласного центру народної творчості Хвостенко А.Ш.

 

На адресу учасників, гостей та організаторів  національно-патріотичної акції «Ми - українці» було оголошено Лист-вітання  від Заступника Міністра культури України Рибачука Ю.А.

На площі перед Олешківським районним центром культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка розгорнулося святкове містечко з різноманітними локаціями, до яких гостей супроводжували бібліотекарі-гіди КЗ «Олешківська центральна районна бібліотека». 

 

«Алея майстрів» запрошувала всіх бажаючих взяти участь у майстер-класах від майстринь Олешківського району та познайомитися з колекцією старовинних рушників, виставками-інсталяціями бібліотек району.

  

На локації «Козацька похідна» сам отаман районного козацького товариства «Олешківська Січ» - Юрій Білий пригощав справжнім козацьким кулішем. Але скуштувати куліш можна було лише після  правильних відповідей вікторини з історії Олешківської Січі. 

 

Для молоді були організовані інтерактивні ігри і забави, під час яких вони визначали кращих в інтелектуальних та спортивних змаганнях.

Окрема локація «Історичне Олешшя» - екскурсія  Олешківським краєзнавчим музеєм. Гості змогли познайомитися з його експозиціями від початку заснування до сьогодення, серед експонатів якого: старовинні рушники, предмети побуту. Окремі експозиції присвячені видатним землякам Олешшя.

Родзинкою стала виставка старовинних фото з історії міста та містян «Місто крізь віки».

 

У святковому містечку працювала також виставка-продаж  магазину «Учбова книга», де можна було придбати художню та науково-популярну літературу від українських видавництв. 

Фойє Олешківського районного центру культури та дозвілля зачаровувало своїм оформленням в теплих осінніх тонах та додавало святкового настрою. На виставці-продажі від майстрів Олешківського району «Місто майстрів» можна було придбати на згадку ляльки-мотанки, гарні вироби з глини, бісеру та інших матеріалів.

Яскравою прикрасою свята стала виставка українських чоловічих та жіночих костюмів,  виготовлених сучасними майстринями міста Олешки - «Українська краса».

 

Фотовиставка «Вишивані історії» від Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова познайомила з історіями вишиванок та портретами чарівних жінок-херсонок  різного віку, різних професій, але об'єднаних любов'ю до рідної землі, до майбутнього України. 

 

На книжково-ілюстративній експозиції «Відроди. Збережи. Пам'ятай», створеної працівниками Олешківської центральної районної бібліотеки,  до уваги гостей було представлено матеріали про феномен місцевого художника Валерія Бережка,   наївне мистецтво Поліни Райко, а також культурні надбання українців.

Продовженням заходу стала мистецька програма «Олешки мої зачаровані» (режисер – Олена Пильнєва). Молоді таланти Олешшя зачарували гостей та додали завершальної  позитивної нотки до свята.

  

З вітальними словами виступили радник голови Олешківської районної ради з питань культури, освіти та медицина Снігур Л.О.,  начальник управління культури, молоді, освіти, сім'ї та спорту Олешківської районної державної адміністрації Пилипенко С.І., заступник директора з науково-методичної діяльності ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва» Сопова Т.П.

Організатори акції також відзначили почесними дипломами , грамотами  та «бібліотечками» найкращих учасників. Серед них бібліотечні заклади: комунальна установа «Великоолександрівська районна централізована бібліотечна система», комунальний заклад «Голопристанська міська бібліотека» Голопристанської міської ради Херсонської області, Скадовська центральна бібліотека для дорослих комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система», комунальний заклад «Білозерська районна бібліотека ім.. Петра Григоренка» Білозерської ЦБС, комунальний заклад «Олешківська центральна районна бібліотека», Сиваська селищна бібліотека-філія №1 Новотроїцького району, центральна бібліотека «Каланчацької ЦБС» Каланчацької селищної ради Херсонської області, комунальна установа «Каховська районна об'єднана бібліотека ім. Братана». Бібліотеки-дипломанти отримали цінні подарунки – ноутбук та планшети.

Щиро дякуємо за організацію свята: колективам  КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім..Т.Г. Шевченка» ( в.о.директора Мінєнков С.М.) та КЗ «Олешківська центральна районна бібліотека» ( директор Сергєєва Г.О.)


X