Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Краєзнавче ралі до Дня міста

12.09.2018

До Дня міста Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова запропонувала своїм читачам низку цікавих пізнавальних заходів – краєзнавче ралі «Херсонський автостоп».

До читальної зали завітали учні 8-Б та 9-Б класу ЗОШ №55 на  мандрівку у часі «Нові вулиці нашого міста».
Бібліотекарі зі школярами згадали історію створення нашого славетного міста та видатних людей, які брали участь у його заснуванні.

 

Віртуально подорожуючи вулицями міста, звертали увагу на перейменовані вулиці, яким повернуті імена людей, що зробили вагомий внесок у розбудову Херсона. Більш детально зупинилися в Шуменському мікрорайоні, де познайомилися з діячами історії, на честь яких названі вулиці. 

 

Віртуальну подорож «Вулиці, що творять образ міста» здійснили учні 8-Б а, потім, і одинадцятикласники ЗОШ №55 у відділі мистецтв. Разом з бібліотекарем відділу Валентиною Моісеєвою вони відкрили для себе невідомі історичні таємниці центру міста; заглянули в мальовничі куточки парків та бульварів; прослідкували, як з часом змінюється місто і як, завдяки ентузіазму та креативності молоді, зростає до нього інтерес та зацікавленість наших та зарубіжних туристів.

Завідувач відділу Юлія Калмикова познайомила учнів зі змінами у назвах вулиць, парків, скверів, а також Комсомольського (нині Корабельного) району міста, здійснене розпорядженням міського голови на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного(нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». 

Зацікавило молодь перейменування основних вулиць Шуменського мікрорайону, на яких вони проживають. Якщо до назв проспекту Святих Кирила та Мефодія чи вулиці Івана Богуна питань не виникло, то особистість Людвіка Заменгофа – лікаря-окуліста, творця штучної мови есперанто, викликала неабиякий інтерес.

Працівники інформаційно-бібліографічного відділу запропонували учням проявити свої знання та кмітливість у бібліотечному квесті «Не заблукай у Херсоні».

 

Розподілившись на команди, учасники отримали карти-навігатори та вирушили у «подорож» книгозбірнею, рухаючись через Читальну площу, Мистецький майдан, Електронно-реєстраційну станцію, Абонементський  проспект та Інформаційну вулицю.

 

На «зупинках» Історичній, Культурній, Мистецькій, Літературній, Спортивній, Комп’ютерній школярі дізнавалися про музеї, вулиці, міста-побратими, фестивалі, історичних діячів, причетних до історії міста та видатних спортсменів. На зупинці www.unalib шукали книги в Електронному каталозі книгозбірні.

  

Непрості головоломки очікували учасників на станціях «Монументальна мозаїка», де необхідно було скласти пазли із зображеннями пам’ятників Херсона, назвати їх та місце, де вони розташовані.

  

За традицією, наприкінці квесту «мандрівники» взяли участь у краєзнавчий вікторині, а команда-переможниця отримала солодкий приз.

Краєзначе ралі вийшло за межі бібліотеки – працівники відділу абонемента завітали у гості до учнів Херсонського вищого професійного училища ресторанного господарства з вікториною «Херсон: прогулянка крізь століття». 

 

Вікторина допомогла молоді не тільки виявити свою ерудицію стосовно історії рідного міста, а й дізнатися безліч цікавих фактів: сюжет романтичної історії «Червоні вітрила» О. Гріну  навіяла подорож до Херсона;  Херсон має двох рекордсменів – пам’ятник Джону Говарду як один  з п’яти найбільш унікальних годинників України та Антонівський міст як найдовший міст України  і один з найдовших у Європі. 

Вітаємо всіх херсонців з Днем міста!
 

X