календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Старт обласного проекту «Бібліотека на колесах»

30.03.2018

Команда фахівців Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова здійснила перший виїзд до смт Білозерка в межах обласного проекту «Бібліотека на колесах». Проектом передбачаються візити працівників книгозбірні у райони області з метою проведення масових заходів у навчальних закладах та надання методичної і практичної допомоги бібліотечним працівникам юнацьких структурних підрозділів.

Для професійного спілкування до комунального закладу «Білозерська районна бібліотека ім. Петра Григоренка» завітали 20 працівників з 9 бібліотек району, в тому числі Білозерської селищної ОТГ. Ольга Козаченко, провідний методист науково-методичного відділу ХОБЮ ім. Б.А.Лавреньова, підготувала для колег скарбничку методичних порад щодо популяризації сучасної української літератури серед юнацтва та молоді. 

Передуючи підготовці Тижня молодіжної книги, вона представила найцікавіші розробки масових заходів та презентувала видання обласної бібліотеки, що будуть корисними як в обслуговуванні користувачів, так і при підготовці тематичних краєзнавчих заходів.

Юлія Калмикова, завідувач відділу мистецтв ХОБЮ ім. Б.А.Лавреньова, познайомила колег з досвідом роботи щодо естетичного та національно-патріотичного виховання юнацтва, а саме: діяльністю культурологічної медіа-студії «Мистецтво у просторі і часі», art-агенції «Дивоквіт», фотопроектами. 

Завідувач відділу автоматизації бібліотечних процесів ХОБЮ ім. Б.А.Лавреньова Юлія Тер-Давлатян провела для бібліотекарів тренінг «Асоціативне мислення в мас-медіа», під час якого вони розмірковували над різницею між інформацією та пропагандою, вчилися розпізнавати фейкові новини та маніпулятивні методи пропаганди. 

Учасниками проекту «Бібліотека на колесах» стали також й учні 8-х і 9-х класів Білозерської гімназії, для яких були підготовлені цікаві та інформативні заходи. 

Спочатку під час тренінгового заняття з новинної грамотності вони вчилися критично аналізувати медіа-тексти, складали своє інформаційне поле, дізнавались, яким чином перевіряти на правдивість інтернет-новини. В ході тренінгу в них виникало багато питань за темою, на які вони отримали кваліфіковані відповіді та корисні поради.

Після тренінгу бібліотекар відділу мистецтв ХОБЮ ім. Б.А.Лавреньова Валентина Моісеєва запропонувала школярам незвичний формат вивчення такого шкільного предмету, як художня культура. 

Відеомистецька презентація «Графіті та мурали» з програми культурологічної медіа-студії «Мистецтво у просторі і часі», яка вже багато років користується популярністю в старшокласників херсонських шкіл, дуже сподобалася учням й переконала їх в тому, що вивчення культури може бути дуже сучасним та цікавим.

Дуже вдало відбувся старт проекту! Чекаємо на нові продуктивні подорожі! 

 


X