календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Киселівка в гостях у Лавреньовки

06.02.2018

До Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова завітали в гості учні Киселівської ЗОШ, для яких працівники книгозбірні підготували низку заходів. 

Бібліотекарі відділу абонемента запропонували літературну галерею «Трикстери – легендарні хитруни». Старшокласники дізнались, що цей невгамовний персонаж примудряється відзначитися в кіно та літературі, виступаючи в ролі Чеширського Кота та кота Бегемота, Коров'єва, Гекльберрі Фінна, Маски, капітана Джека Горобця, Барта Сімпсона, Рожевої Пантери і безлічі інших героїв. А ще - входить до пантеону провідних релігій в образі єгипетського бога Сета, давньогрецького Гермеса, скандинавського Локі. 

Кожна історична епоха мала своїх  трикстерів:  в Давній Греції був «хитромудрий» цар Одісей, у Середньовіччі - Ходжа Насреддін, трикстер епохи Просвітництва – Мюнхгаузен.  Сучасні трікстери – це  Фред і Джордж Уізлі,  знамениті брати-близнюки із серії книг Дж.Роулінг про Гаррі Поттера та казковий стовідсотковий трикстер, чоловік у самому розквіті сил – Карлсон. Серед тварин лисиці як трикстер займають лише почесне друге місце, а лідерство за котами - це й Чеширський Кіт, Кіт Бегемот та казковий Кіт у Чоботах.  

У казках, міфах і легендах чудовиська вважалися поганими, а боги хорошими. Порушували цю уявну простоту трикстери: бешкетні, життєрадісні, безвідповідальні і мінливі хулігани творили що хотіли. Вони - не Добро чи Зло, а елемент Хаосу, що порушує баланс між тим і іншим.  Але кожен представник галереї легендарних хитрунів викликає симпатію як дітей так і дорослих.

Невідому – музичну, грань таланту Тараса Григоровича Шевченка відкрила для старшокласників у відділі мистецтв  Валентина Моісеєва в art-time «Музика Кобзаревої душі».

З подивом учні дізнались про Тараса Григоровича і як чудового співака, і музиканта-аматора, який сам навчився грі на фортепіано, і як затятого театрала: адже намагався не пропустити ні одного концерту чи прем’єри.

Усі разом згадали, як часто в своїх творах Шевченко писав про музику, багатство і красу українських пісень, які з дитинства чарували і заворожували його.

Неочікувано і по-сучасному  для учнів зазвучали твори Кобзаря у виконанні  як молодих, так і відомих гуртів: «Сад», «Кому вниз», «Ді Лема», «Тарасова ніч» у популярних нині стилях рок, фолк-рок та  R-n-B. Після прослуховування пісні на слова Т.Шевченка «В Казематі» у виконанні гурту "Скрябін" та пісні "Могила" у виконанні фіналіста 8 «Х-фактора» гурту Yurcash, на очах у багатьох з’явились сльози… Це стало ще одним підтвердженням того, що Шевченко і сьогодні, як ніколи, цікавий, актуальний і сучасний.

 


X