Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
27
28
29
30
 

В ефірі - історичний роман

03.01.2018

 На завершення року бібліотекарі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова Галина Таворська та Юлія Майстренко разом з ведучою Лізою Жарких мандрували епохами та країнами, досліджуючи жанр історичного роману в рубриці «Книжкові оглядачі» в ефірі «Молодіжного кварталу» на ХОДТРК «Скіфія».  

Історичний роман – не найпопулярніший жанр, але що може бути кращим, ніж захоплююча подорож  епохами у довгі зимові вечори? Зачатки історичного роману вбачаються в творах про Олександра Македонського і про Троянську війну, що були написані в перші століття нашої ери. А творцем перших справжніх історичних романів і основоположником жанру вважається всесвітньо відомий британський письменник Вальтер Скотт.

Книжкові оглядачі почали з давніх часів  і згадали «Іліаду» Гомера  та роман «Бен-Гур. Історія Христа» Л. Уолеса. Раннє Середньовіччя, так звані «темні віки», розглядали крізь призму роману Н. Гордона «Лікар. Учень Авіцени». 

Філіпа Грегорі - письменниця, якій уряд Великобританії зобов'язаний  доплачувати за популяризацію англійської історії по всьому світу. Її книгами зачитуються всюди, отже на розсуд глядачів було запропоновано два бестселери «Біла королева» та «Ще одна з роду Болейн».

Історію Франції неперевершено відобразив О. Дюма у своїх творах «Три мушкетери» та «Віконт де Бражелон». А про історичні віхи, пов’язані з Україною,  бібліотекарі розповідали, спираючись на романи П. Загребельного «Роксолана», Г. Сенкевича «Вогнем та мечем» та В. Лиса «Століття Якова».

Фентезійну сагу «Пісня Льоду та Полум'я» теж включили до збірки найвідоміших «історичних хітів», адже саме середньовічна Війна Червоної та Білої троянд забезпечила Джорджа Мартіна багатим історичним матеріалом, а майже всі головні персонажі мають своїх реальних прототипів в світовій історії.

Книжкові оглядачі вважають, що не варто оминати увагою такий багатий та різноманітний жанр, як історичний роман, де кожен зможе знайти собі країну та історичну епоху до душі. 

 

 

X