Спеціалісти Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова разом з ведучою Лізою Жарких досліджували злети та падіння жанру, протистояння фантастики і фентезі, згадували батьків-засновників та найяскравіших представників популярного напрямку літератури.
Головним творцем жанру прийнято вважати Герберта Веллса, хоча до нього був ще Жюль Верн, а ще раніше був Френсіс Бекон, який у своїй утопічній новелі «Нова Атлантида» ще в XVI столітті забезпечив поселян високотехнологічними девайсами, включаючи магнітофон, підводний човен та інше.
Бібліотекарі не оминули увагою найвідоміший роман англійського письменника Герберта Веллса «Невидимець». Також було згадано Рея Бредбері, чиї оповідання входять до шкільної програми, але не мають вікового обмеження; трохи божевільного Філіпа Діка - культову фігуру в світі наукової фантастики; суперечливу соціальну фантастику Роберта Хайнлайна та творця трьох законів робототехніки Айзека Азімова.
Книжкові оглядачі переконані, що навіть тим, хто не є фанатом сай-фая, буде до смаку марсіанська серія Едгара Райса Барроуза, який писав ще 100 років тому і на багато випередив свій час. У циклі зустрічаються революційні для свого часу ідеї: трансплантація органів, механічний мозок, політкоректність до чорних жителів інших планет, зброя, що порушує міжмолекулярні зв'язки і багато іншого.
Не менш захоплюючими є фантастичні світи таких класиків жанру, як Роберт Шеклі, брати Стругацькі, Станіслав Лем, Орсон Кард, Френк Герберт тощо.
Отже, читаємо фантастику, дивуємося, захоплюємося – Das ist fantastisch!