Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
27
28
29
30
 

Квітневий гумор

06.04.2017

Бібліотекарі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова Галина Таворська і Юлія Майстренко для рубрики «Книжковий оглядач» квітневого  ефіру «Молодіжного кварталу» на телеканалі «Скіфія» обрали тему гумору.  Адже що може поліпшити настрій, надати заряд оптимізму, зняти напругу швидше, ніж хороша весела книга?

Гумор – поняття, не підвладне часу. А гумор у літературі починався з античності, розквітнув в епоху Відродження та набув нових, сучасних фарб у наш час.  Як правило, молодь обмежує коло свого читання шкільною програмою, яка взагалі не дає багато приводів для здорового сміху: реготати можна хіба що над творами Миколи Гоголя.   

Англійці щиро вважають, що гумор - це їхня національна риса й іншим народам практично не відомий.  Книжкові оглядачі представили  кращі зразки гумору суто англійського, як то комедії Шекспіра,  перевтілення квіткарки на герцогиню у п’єсі Б. Шоу «Пігмаліон» та пригоди витончених джентльменів у романі  Джером К. Джерома «Троє в човні, не рахуючи собаку».
Гумор з італійським та іспанським темпераментом досліджували на прикладах комедій «Слуга двох панів» Карло Гольдоні та «Собака на сіні» Лопе де Вега.

Гумор радянських часів глядачі мали змогу оцінити, згадавши карколомні пригоди «великого комбінатора»  Остапа Бендера в романі І. Ільфа та Є. Петрова «Дванадцять стільців». Сатиричний напрямок радянського гумору яскраво розкривається у фантастичній повісті братів Стругацьких «Понеділок починається в суботу» та казці Л. Філатова «Про Федота-стрельца, молодого удальца», яка стала дійсно народною, була розібрана на цитати та зберегла актуальність.

Бібліотекарі виокремили такий різновид, як гумор-брехня, чудовими зразками якого є  неймовірні «Пригоди барона Мюнхгаузена» Р. Е. Распе та морські байки у романі А. Некрасова «Пригоди капітана Врунгеля».

Серед чоловіків важко знайти комічні розповіді про самих себе, а жінки мають хист посміятись над собою. Отже, особливості суто жіночого гумору розглядали на проблемах затятого шопоголіка з однойменного роману С. Кінселли та чарівної «пампушки» без комплексів в пошуках особистого щастя в романі «Щоденник Бріджит Джонс» Х. Філдінг.

Насамкінець програми глядачі отримали пораду: «Читайте гумористичну літературу і нехай сміх зніме накопичену за зиму втому, вилікує від депресії, стресів і нервових розладів. Від доброго сміху життя стане яскравішим, насиченим, цікавим та кумедним!».
 

X