календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова на «Книжковому Миколаї»

18.12.2016

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова долучилася до проведення другого дня  І Південного фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай».

 

18 грудня книгозбірня представляла візитівку молодіжної літературної кав’ярні «ЛітTERRA», яка майже сім років об’єднує творчу молодь Херсона. Свої вірші читали літтерріанці – молоді поети Марія Біла, Дмитро Плотніков, Зоя  Щербініна.

 

 Учасники і гості фестивалю мали можливість познайомитися з творчістю завсідника «ЛітTERRA» художника Олександра Теплякова та переглянути виставку його шаржів, зроблених на зустрічах  кав’ярні. Привернув увагу публіки і виступ музичного талісману молодіжної літературної кав’ярні «ЛітTERRA» - херсонського гурту «Город Неспящих».

 

Бібліотекарі виступали також модераторами літературних зустрічей з письменниками – гостями фестивалю.

На окремій локації рецептами літературної кухні з письменниками-початківцями ділилася Дара Корній. Відома українська письменниця дала декілька корисних порад щодо планування сюжету прозового твору та створення персонажів, акцентувавши на тому, що обов’язково треба прислухатися до своїх героїв і дозволяти їм самим вирішувати свою літературну долю. Інакше логічна зв’язність оповіді буде порушена, а читач не відчує реалістичності історії. Ще пані Дара наголосила: написаному твору треба дати час «відлежатися», аби після його повторного перегляду свіжим поглядом зробити доцільні правки. Письменниця також порекомендувала більше читати та мандрувати, щоб бути обізнаною людиною, якій є що сказати своєму читачеві. І в підсумку знову повторила про секретний інгредієнт страви — віру в себе та свої сили!

Корисні поради обов’язково стануть у нагоді молодим літераторам. І, можливо, в недалекому майбутньому вже молоді херсонські письменники будуть давати майстер-класи.

На одному з майданчиків фестивалю відбулася зустріч з читачами письменниці та перекладачки Стринадюк Люби-Параскевії.Чудова письменниця родом з гуцульського села, яка відтворила свої гуцульські корені в першій прозовій книжці «У нас, гуцулів». Книга написана автентичним гуцульським говором й одразу привернула увагу унікальністю авторського стилю.

Люба-Параскевія зацікавила присутніх змістом своєї книги, яка ілюструє миттєвості гуцульського життя, побуту. Співами, розповідями, уривками з книги та світлинами авторка занурила всіх в життя гуцулів. Учасники зустрічі дізнались про інші книги письменниці -  “До данцу!” у жанрі “поетична проза про любов” та полонинську оповідку для дітей та їхніх батьків «Вивчєрики», до якої вона створила ілюстрації.

Приємною та незабутньою була зустріч з молодим львівським письменником Олександром Свєтогоровим.  Розмова Сашка з підлітками про стосунки хлопців і дівчат довела, що кохання – це наука цікава, захоплива, але життєво необхідна. Автор книжок «Найромантичніше кохання» та «Хлопці, дівчата: гарні стосунки»  розповів, як виникла ідея написання книг та чому саме ця тема його турбувала.  Присутні хлопці соромились  відвертих питань про потаємні стосунки, але дівчата були більш відкритими та зацікавленішими. Молодь залишилась задоволена спілкуванням та була приємно вражена різнобічними талантами Олександра Свєтогорова: він виявився не тільки цікавою людиною і обдарованим письменником, а й музикантом і співаком.

На фестиваль завітала письменниця, акторка й кураторка дитячих проектів – Євгенія Пірог, родом з Херсона, а нині киянка. Яскрава пізнавально-ігрова програма Євгенії приваблювала маленьких відвідувачів до свого столу. Діти залюбки відповідали на запитання іграшкової помічниці письменниці, за що отримували призи. Розповідаючи про свої книжки, Евгенія Пірог вчила малюків робити закладки.

Для маленьких відвідувачів фестивалю працівники книгозбірні впродовж дня проводили гру «Впізнай літературного героя».  Діти із захопленням відгадували улюблених книжкових та мультяшних  персонажів, а за правильну відповідь отримували солодкі подарунки. Перевдягнувшись у костюми, вони могли перевтілитись у книжкових героїв і сфотографуватись зі Святим Миколаєм на згадку про фестиваль.

Голова Херсонської обласної організації НСП України Василь Загороднюк представив присутнім провідних літераторів Херсона та розповів про вихід найкращих літературознавчих видань, які потім були подаровані нашим гостям зі Львова. Валерій Кулик привітав колег-львів’ян своїми поезіями.

Навзаєм виступила голова громадської організації «Книжкова толока», письменниця зі Львова Люба Хомчак. Кожний гість-літератор своїми коротенькими поезіями та щирими словами вітав всіх присутніх херсонців. А на згадку херсонським друзям по перу Любов Миколаївна подарувала збірку творів  Ігора Борщика  «Будемо разом».

Організатори фестивалю теж підготували кожному гостю свій дарунок – добірку антологій «Літературні скарби Херсонщини».

Дивовижно і феєрично відбулося закриття  фестивалю «Книжковий Миколай». Колядували, співали пісень, а наостанок гості запропонували стати в коло і всім разом станцювати український танок.  Запальний танок  надав драйву та незабутніх вражень, а також  довів, що ми одна українська сім’я.

Ось і закінчився Перший Південний фестиваль книги та читання «Книжковий Миколай», залишивши по собі приємні враження від щирого спілкування з письменниками, митцями, майстринями зі Львова напередодні Дня Святого Миколая. Наші львівські гості залишили нам  неперевершену харизму міста Лева, а  ще купу книжок, з якими незабаром зможуть познайомитися  читачі бібліотеки.


https://www.facebook.com/182279515480230/photos/?tab=album&album_id=352435311797982


X