календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Федір Достоєвський: геній з душею мученика

04.11.2016

У відділі абонемента Херсонської  обласної  бібліотеки  для юнацтва ім. Бориса Лавреньова відкрита книжкова виставка-пошана із циклу «Когорта ювілярів» - «Ф. Достоєвський: геній з душею мученика» до 195-річчя від дня народження письменника.

Ф.М. Достоєвський – видатний російський письменник, психолог надзвичайної глибини, художник трагічного складу. Художні відкриття великого реаліста вплинули на розвиток російської та європейської літератури. Його творчість пройшла випробування часом та залишилась в скарбниці кращих зразків світової літератури.  

     Одним з найкращих його творів вважається «Злочин і покарання» - соціально-психологічний і соціально-філософський роман, над яким письменник працював в 1865-1866 роках. Кримінальна історія, що лягла в його основу, стала для автора не тільки темою, а й приводом для роздумів про соціальні обставини, що штовхають людину на злочини, а також можливість показати, які складні «хімічні» процеси відбуваються в душах людей.

   Творчість Ф.М. Достоєвського викликає неабияку зацікавленість режисерів. Екранізувати його твори світовий кінематограф брався не одноразово. Перші фільми за мотивами романів Федора Михайловича були зроблені ще в епоху німого кіно. Творчість Достоєвського давно і надійно завоювала величезну аудиторію читачів у всьому світі. І чим більше ми проникаємо  в його грандіозний художній космос, тим  частіше замислюємося про самого творця геніальних творів.

 На виставці    «Ф. Достоєвський: геній з душею мученика» представлені книги та періодичні видання про життя і творчість письменника, найвідоміші його романи «Злочин і покарання», «Ідіот», «Біси» та ін.

  Тож, запрошуємо читачів відвідати бібліотеку та  ближче познайомитися з творчим доробком митця.


X