календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Вуличне свято до Дня міста

16.09.2016

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова долучилася до святкового марафону, присвяченого Дню міста, і влаштувала вуличне шоу «Димитрова street-fest» для своїх читачів – учнів обласного ліцею Херсонської обласної ради і всіх мешканців Шуменського мікрорайону.

Розпочалося свято з теплих вітальних слів директора Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова Вікторії Лобзової  та гості свята – представника «Приватбанку», керівника відділу Владислави Квашенко.

Сонячний та веселий настрій усім учасникам заходу подарували музичні виступи «маленького козака» Савелія Березовського та Марії Косій, вихованців вокально-хорової студії «Унісон» Центру дитячої та юнацької творчості.

На галявині перед книгозбірнею бібліотекарі організували святкову територію з окремими локаціями, де учасники могли дізнатися більше про рідне місто.

«Краса степів та шепіт хвиль» - локацію під такою назвою представив відділ мистецтв, де на відвідувачів чекали загадки, цікава інформація, сюрпризи. Молодь, демонструючи обізнаність з історією власного міста, вгадувала герб Херсона та порівнювала його з гербами інших міст. Юнаки і дівчата дізнавалися та самі розповідали про найвідоміші та найпопулярніші пам’ятки Херсона.

Не забарився й солодкий сюрприз – дегустація кавунового меду, що має назву нардек. Цією стравою працівники відділу мистецтв пригощали всіх бажаючих, розповідаючи цікаву історію виготовлення солодощів з символу нашого краю – кавуна. Гарний настрій, цікава інформація, солодкі враження – усі відвідувачі локації залишилися дуже задоволені!

На локації «Херсон – перлина півдня Україна» на гостей чекала зустріч з архітектурними та історичними пам’ятками Херсона. В активному діалозі бібліотекарі  з підлітками згадали  відомі будівлі старого міста, музеї, парки тощо. Працівники відділу абонемента розповіли цікаві факти з історії заснування та розвитку міста. Повернувшись в сьогодення, разом з’ясували, які місця можна вважати сучасними перлинами нашого міста.

Пізнавальною для ліцеїстів була локація «Вулиці міста розкажуть…», яку підготували працівники інформаційно-бібліографічного відділу книгозбірні.  Тут   дев’ятикласники дізналися безліч цікавих фактів про вулиці Херсона та їх історію: скільки всього вулиць в Херсоні, яка з них найдовша та найкоротша, які вулиці названі на честь міст-побратимів та ін. 

Свою обізнаність про нові назви вулиць старшокласники виявили під час вікторини, отримавши солодкі призи за правильні відповіді.

 

Всі учасники вуличного свята мали нагоду переконатися, що образ сучасного Херсона створюють не тільки історія, архітектура і пам’ятки, а, насамперед, його мешканці. Локація «Спорт – краса, здоров’я – сила» наочно продемонструвала, що молоді херсонці –  щирі, веселі, красиві та спортивні.

Від бібліотекарів читального залу ліцеїсти  дізналися про видатні спортивні досягнення наших земляків та про те, де і якими видами спорту може сьогодні займатися молодь міста.

Цікавим і невимушеним вийшло спілкування з гостями свята –  представником спортивного напряму культуризму Валерієм Кірюхіним та головою громадської організації «ВелоХерсон» Ярославом Концевим. Підлітки отримали практичні поради щодо здорового способу життя та запрошення приєднатися до спортивних і громадських подій, що відбуваються у місті.

Приємною несподіванкою став веселий і запальний флешмоб  від тренера з латиноамериканських танців Ірини Саліхової із RSSalsa студії соціального танцю в Херсоні, до якого із задоволенням приєдналася більшість учасників свята.

На завершення свята всі учасники отримали ще один сюрприз – смачні солодощі від кафе-кондитерської «Mister Cake» та яскраві повітряні кульки, подаровані представниками «Приватбанку».

Тож, цей день залишився в пам'яті усіх присутніх усміхненим, теплим та радісним. Успіхів та доброї вдачі тобі,  рідний Херсоне!  


 


X