На виставці – добірка літературознавчих та біографічних матеріалів, серед яких привертає увагу книга О. Теліги «Листи. Спогади». В ній наведено 65 листів і листівок поетеси різним адресатам: Б.Антоничу, Д.Донцову, О.Лащенку та ін. Вони яскраво свідчать про те, якими морально-етичними і світоглядними засадами керувалася поетеса у своєму житті.
Її коротке життя було сповнене яскравих подій, цікавих зустрічей, творчих та ідейних шукань. Олена Теліга поділяла погляди відомого діяча української емігрантської культури Олега Ольжича і вступила до Організації українських націоналістів. Згодом перебравшись до окупованого фашистами Києва, вона організовує Спілку українських письменників, співпрацює з редакцією газети «Українське слово», видає тижневик літератури і мистецтва «Літаври». У своїх статтях висловлює надію, що крах більшовизму допоможе відродженню української культури.
21 лютого 1942 року, на тридцять п'ятому році життя, Олену Телігу було розстріляно гітлерівцями разом з її чоловіком та іншими націонал-патріотами у зловісно відомому Бабиному Яру... |
Талант Олени Теліги не встиг розквітнути, відомий лише сорок один вірш з написаних нею поезій, проте науковці, дослідники літератури й мистецтва ставлять її в один ряд з Лесею Українкою.
Ім'я Олени Теліги в Україну повертається поступово. Тож, запрошуємо всіх, кого цікавить українська література ХХ століття, познайомитися з творчістю письменниці, перегорнути сторінки історії життя видатної українки.