календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Бібліотекарі обмінюються досвідом роботи

16.06.2016

15 червня 2016 року відбулося скайп-спілкування методистів Херсонської  обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова з колегами з Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького та бібліотек-філій ЦБС для дорослих м. Миколаєва.

Нещодавно відгомонів VІ обласний фестиваль молодіжного читання та права «Відкрий свою книгу» в смт Чаплинка Херсонської області, а відголоски про нього, завдяки мережі  Інтернет,  лунають поза Херсонщиною. Бібліотечні фахівці з інших областей, що працюють з молоддю, зацікавились таким нетрадиційним проектом, тож виникла потреба поспілкуватися, поділитися враженнями і творчими знахідками.

Завідувач науково-методичного відділу Ірина Тарадименко познайомила миколаївських колег з історією фестивалю та інноваційними заходами як для молоді, так і для бібліотечних фахівців, що відбувалися протягом шести фестивалів. За роки вже виникли певні традиції, з’явилися обов’язкові складові програми фестивалю: автограф-сесія письменників Херсонщини, ярмарок інноваційних бібліотечних ідей, мистецька програма за участю творчих талантів саме того регіону, в якому проходило свято книги. Останнім часом додалися  патріотичні акції,  благодійні виставки-продажі виробів народних майстрів для підтримки воїнів АТО та сімей загиблих героїв.

Вразила миколаївських бібліотекарів і розповідь про молодіжну територію фестивалю, яка щоразу пропонувала юнакам і дівчатам яскраві, інноваційні форми знайомства з книгами та презентації літературних творів: майстер-класи від майстрів письменства, презентації імені молодих авторів, поетичні слеми та букмаркети, книжкові та літературно-спортивні батли, літературні краєзнавчі квести та лабіринти.

Провідний методист науково-методичного відділу  Ольга Козаченко фахово прокоментувала підготовку і проведення літературно-спортивного батлу «Той, що біжить лабіринтом», який відбувся на останньому фестивалі «Відкрий свою книгу».

Миколаївцям настільки сподобався проект, що вони висловили бажання взяти участь у наступних фестивалях. Тож, сподіваємось, що наш фестиваль молодіжного читання та права «Відкрий свою книгу» з обласного перетвориться на регіональний, а можливо, і всеукраїнський.


X