календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Письменники – ювіляри листопада

18.11.2015

Відділ абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова продовжує  цикл виставок-замальовок «Видатні. Відомі. Знамениті».

Виставка «Р. Стівенсон. Моряк і мисливець з пагорбів» приурочена до 165-річчя з дня народження «Посейдона чорнильного моря» - видатного шотландського письменника, критика, публіциста, майстра пригодницького роману. Першу книжку написав у 15 років і видав батьковим коштом. Світову славу Стівенсону приніс роман «Острів скарбів» (1833), визнаний класичним зразком пригодницької літератури.

Автор романів «Острів скарбів», «Викрадений», «Принц Отто», історичного роману «Чорна стріла»  та ін.  Твори шотландського письменника перекладені багатьма мовами світу, вони перевидаються, а також екранізуються. У Стівенсона можна знайти чимало гострих думок і дотепних цитат. «Найліпші речі знаходяться поряд: дихання в ніздрях, світло в очах, квіти під ногами, клопоти в голові і в руках, дорога перед тобою. Маючи це, не треба черпати пригорщами зорі. Просто роби те, що пропонує тобі життя. Прості справи і простий хліб – краще, що може бути».

Моно-виставка «М. Твен. Репортер, лоцман, дезертир» приурочена до 180-річчя з дня народження видатного американського письменника. Найбільшим внеском М. Твена у світову літературу вважається роман «Пригоди Гекльберрі Фінна», з якої, як писав Ернест Хемінгуей, вийшла вся сучасна американська література.

У 1869 році з’явилася його перша книга «Простаки за кордоном», написана під час подорожі Європою та Азією, яка мала шалений успіх. Отримавши визнання і популярність, Марк Твен допомагав молодим літературним талантам, використовуючи свій вплив та набуту їм видавничу компанію. «Пригоди Тома Сойєра», «Принц і жебрак», «Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура», збірка автобіографічних оповідань «Життя на Міссісіпі» - найпопулярніші твори письменника. Після літератури найсильнішими захопленнями «батька» Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна були гра на більярді, куріння трубки і кішки ...

Працівники книгозбірні чекають поціновувачів творчості цих двох видатних авторів та запрошують  всіх до  відділу абонемента.
 


X