Урочисте відкриття свята відбулося на майданчику перед районним будинком культури. Тут зібралися місцева молодь, представники районної ради та районної держадміністрації, працівники закладів культури, а також гості фестивалю – активні молоді читачі з Херсона, Каховки та Нової Каховки, письменники, бібліотекарі з обласного центру та 10 районів Херсонщини.
Як годиться, звучали промови і пісні, а ще перед враженими учасниками фестивалю промайнули сторінки історії Великої Олександрівки, втілені в пластичні та театральні постановки. |
Поспілкуватися та отримати книгу з автографом автора учасники фестивалю могли у холі районного будинку культури на автограф-сесії «Літературна толока»: відверта розмова з майстрами слова». |
Кошти від продажу робіт та благодійні внески учасників фестивалю у сумі 751 грн передали Борозенській сільській бібліотеці, яка організує місцеву громаду на допомогу воїнам-херсонцям, що перебувають у зоні АТО на Сході.
Мистецька програма «Ми сильні любов’ю до України” наочно продемонструвала не тільки творчі таланти великоолександрівців, а й їхній високий патріотизм, відданість рідній землі.
Фестиваль продовжився на чотирьох майданчиках одночасно.
У майстерні листівок «Вітання українському солдату» всі бажаючі могли оволодіти навичками виготовлення аплікації з паперу, ліплення з солоного тіста під керівництвом майстрині Оксани Білецької.
З дитячих рук вийшли чудові листівки з добрими побажаннями та чарівні янголятка, що зігріють серця українських воїнів у зоні АТО.
На молодіжну територію «Фестивальний букмаркет» були запрошені активні читачі – старшокласники місцевих шкіл, учні з Каховки, Нової Каховки та херсонська молодь.
Тут відбувалася командна гра-конкурс, завданням якої було так прорекламувати улюблену книжку, щоб її захотіли «купити», тобто прочитати члени журі та ровесники-глядачі. Журі, представлене відомими херсонськими письменниками та бібліотекарями, оцінювало гравців за артистизм, креативність та бажання прочитати книгу.
За допомогою нехитрого реквізиту, власне книжки, вражень від прочитаного та творчого натхнення кожній команді вдалося створити маленькі шедеври реклами, не схожі один на одного. Емоції вирували! Хтось вразив неперевершеним співом, хтось акторською грою, а дехто підкорив глядачів іскрометним гумором.
Команда-переможець отримала солодкий золотий «Оскар». Окрім того, журі визначило та нагородило зірочок з найяскравішою харизмою. Кожен із учасників теж залишив майданчик з подарунком від київського письменника В. Пащенка – книгою «Степові орли понадальпійські».
На традиційний фестивальний «Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей» приїхало 72 бібліотечних фахівця з Херсона та 10 районів Херсонської області, загалом було представлено 48 міських та сільських бібліотек Херсонщини.
З 13 бібліотечних проектів щодо просування читання у молодіжне середовище, поданих на розгляд оргкомітету, на ярмарку презентували 7 найкращих, які і отримали нагороди.
Проекти «Молодий журналіст: школа медіа навичок» КЗ «Скадовська ЦБС» та «Відчуй радість читання» Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих отримали відповідно дипломи ІІ та ІІІ ступеня.
Почесними грамотами відзначено: КЗ «Великоолександрівська РЦБС за проект «Книжковий батальйон «Великоолександрівський», КЗ "Нововоронцовська центральна районна бібліотека" за проект «Майбутнє парку – в наших руках» та Бериславську ЦБС за проект «Вірус читання».
Особливу нагороду від Головного управління юстиції в Херсонській області отримав проект «День права – Цінності покоління NEXT» КЗ «Білозерська районна бібліотека ім. Петра Григоренка». |
У рік 200-річчя Шевченка ЮСП бібліотек Херсонщини взяли участь у обласному інтернет-проекті «Бібліовіночок Кобзарю» з використанням платформи Facebok. На Ярмарку підвели підсумки проекту, а саме: пригадали найкращі виставки, театралізовані постановки, акції, флеш-моби, веб-проекти, присвячені Кобзареві.
Грамоту за креативний підхід та інноваційність заходів і найактивнішу участь у проекті отримали знову ж таки бібліотекарі із КУ «Каховська районна об’єднана бібліотека». |
Вітаємо переможців!