Відділ абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова продовжує цикл моновиставок «Класики і сучасники». Так склалося, що у вересні святкуються ювілеї двох видатних українських письменників – 245 років від дня народження Івана Котляревського та 150 років від дня народження Михайла Коцюбинського.
|
Увазі читачів пропонуємо виставку «І. Котляревський : «І огник, ним засвічений, не згас», на якій представлена спадщина патріарха української літератури. Це поема «Енеїда», що стала епохальним явищем у духовному житті українського народу, а також п’єси «Наталка-Полтавка», «Москаль-чарівник», поетичні твори, переклади, переспіви античної поезії. Як бачимо, творчий доробок письменника порівняно невеликий за обсягом, але за словами О. Пчілки «Твори ті сяють, бризкають яскравим водограєм чисто народної мови…»
|
Михайло Коцюбинський був і залишається одним з найоригінальніших українських прозаїків. Блискучий новеліст, він серед перших в українській літературі усвідомив потребу її реформаторства в напрямі модерної європейської прози. Його називали Сонцепоклонником і Соняхом, бо над усе любив сонце, квіти і дітей. У своїх відомих на весь світ творах він оспівував цвіт яблуні, жайворонкову пісню, дитячі очі, малював словом людську біду і красу…
На виставці «Михайло Коцюбинський: гармонійний талант художника і громадянина» читачі знайдуть повісті та оповідання «Тіні забутих предків, «Дорогою ціною», «Fata morgana», «З глибини», «Сон», «Intermezzo», поеми «На камені», «Цвіт яблуні», поезії, казки для дітей. Саме Коцюбинського Панас Мирний назвав «великим майстром рідного слова», що як «будівничий, виводив свої мистецькі твори, повні великого художнього смаку, глибокої задуми і безмірно широкої любові до людей…».
|
|