календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

«Читай «Кобзар»: формат не має значення!»

12.03.2014

У рамках святкування 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова відбулося знайомство учнів 6-А класу ЗНЗ №1 з одним із розділів озвученої книжкової виставки «Нам треба голосу Тараса».

Дуже цікава і гарно оформлена, проте доволі традиційна, виставка стала незвичайною завдяки участі самих читачів бібліотеки.

По-новому зазвучали рядки Великого Кобзаря з вуст вихованців школи мистецтв «Ювента», що навчаються театральної майстерності у актриси Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Лариси Лютої. До проведення заходу долучилися також старшокласники ЗНЗ №1 Вікторія Шаптала та Микита Перетятько, які розповіли про нелегке дитинство Тараса Шевченка, біль і самотність його раннього сирітства.

Спогади про дитячі і юнацькі роки Шевченка, факти з його життя ожили і стали більш зрозумілими завдяки фрагментам з художніх та документальних фільмів.

Не встигли розійтися учасники презентації виставки, як у читальну залу завітала нова група читачів – старшокласники шкіл №1 та №54 в українських костюмах з книжками та різноманітними гаджетами в руках.

Вони прийшли на  флешмоб «Читай «Кобзар»: формат не має значення!», щоб разом послухати й прочитати якомога більше рядків Тараса  Шевченка. 

Особливістю дійства було те, що молодь читала поетичні рядки з джерел різних форматів: друкованих видань, планшетів, електронних читанок та мобільних телефонів.

Флешмоб мав віртуальний характер: аудиторія в читальній залі спілкувалася за допомогою програми Skype з учнями школи №52, що зібралися в  херсонській бібліотеці-філії №23 для юнацтва ім. Багряного та завідувачем бібліотеки с. Грем'яче, Рівненської області, членом молодіжної секції Української бібліотечної асоціації Ларисою Лаптєвою.

Шевченківські читання об’єднали школярів, бібліотекарів і вчителів з різних куточків України. Флешмоб завершився скандуванням девізу «Читай «Кобзар»:  формат не має значення!».


X