календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

«Майбутнє – за молоддю»

25.12.2013

Обласний краєзнавчий інтернет-проект «Херсонщини достойні імена», започаткований обласною бібліотекою для юнацтва  ім. Б.Лавреньова до 70 річчя утворення Херсонської області, продовжується.

24 грудня 2013 року о 14-00 відбулася друга відео-конференція на платформі Googlе Hangouts під назвою «Майбутнє – за молоддю».

На он-лайн зустріч завітала  творча молодь із Херсона, Великої Олександрівки, Іванівки та Скадовська.  І на цей час бібліотеки перетворилися на своєрідні творчі студії, в яких зібралися майстрині декоративно-ужиткового мистецтва, художники, фотографи, поети,  режисери і актори.

Вони всі такі різні за своїми захопленнями і талантами, але їх об’єднує одне – любов до рідного краю, жага до творчості, пізнання нового, вміння бачити у повсякденних речах красу і неповторність рідного краю, бажання популяризувати та відроджувати українські традиції і звичаї. А ще завдяки своєму педагогічному таланту всі вони об’єднали навколо себе учнів, яким передають свою майстерність.

Гостями творчих студій стали: в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова – майстрині Ірина Сергеєва та Поліна Кізенко, в Скадовській центральній районній бібліотеці - художниця Анастасія Шушковська та керівник  фотоклубу «Парус» Олексій Білоус зі своїми вихованцями, у Великоолександрівській – керівник театру-студії «Болеро», режисер, майстер з лозоплетіння і педагог за освітою Андрій Богун разом зі своїми вихованцями та акторами і насамкінець, в Іванівській – молоді поетеси, учениці 11 класу Іванівської гімназії – Монтій Інна та Сєчина Катерина.

У ході відео-конференції молодь Херсонщини ближче познайомилася, обмінялася досвідом та творчими здобутками.

Херсонська майстриня Ірина Сергеєва – автор дивовижних інтер’єрних ляльок –  відновлює, відроджує традиційну українську народну ляльку-мотанку та звичаї і традиції українського народу, пов’язані з виготовленням оберегів. Вона розповіла про витоки своєї творчості і запросила на першу персональну виставку «Ляльковий вернісаж», яка днями відкрилася у Херсонському обласному художньому музеї  ім. О.Шовкуненка.

Поліна Кізенко пробує себе у живописі та в графіці, але останнім часом надає перевагу рукоділлю, а саме – батику та модному нині «фільцу», більш відомому всім як «валяння».  І, головне, що вона передає свій досвід дітям, адже працює не один рік у ЗНЗ № 55 м. Херсона вчителем трудового навчання.

Молода талановита художниця із Скадовська Анастасія Шушковська, викладає образотворче мистецтво в школі і, як виявилось, з недавніх пір займається створенням чудових ляльок, проводить майстер-класи з молоддю.

Керівник  Скадовського фотоклубу «Парус»,  який має звання народного і у 2014 році буде святкувати свій 30-річний ювілей, Олексій Білоус прийшов зі своїми вихованцями. Вони представили фотовиставку, присвячену екологічним проблемам рідного міста, і поділились планами на майбутнє.

Учасники аматорського театру-студії «Болеро» з Великої Олександрівки на чолі з  режисером Андрієм Богуном згадували про свої перші кроки у театральних постановках, участь у різноманітних творчих конкурсах  та фестивалях.

Молоді поетеси, учениці 11 класу  Іванівської гімназії  Монтій Інна та Сєчина Катерина представили онлайн-аудиторії свої поетичні збірочки, прочитали вірші,  присвячені рідному краю.

Зустріч відбулася в теплій, дружній атмосфері, немов зустрілися давні добрі друзі. Під час спілкування учасники відеоконференції обмінювались творчими замальовками та  запитаннями, аккаунтами в соціальних мережах і підтримували веселий настрій напередодні новорічних та різдвяних свят.

Всі ми ще раз переконалися, що край наш багатий не тільки хлібами та кавунами, а перш за все – своїми людьми – творчою і талановитою молоддю, за якою –  майбутнє Херсонщини.

 


 


X