календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Фестивальна Білозерка

24.10.2013

Цього року ІІІ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» завітав до Білозерки.

І незважаючи на примхи погоди і осінній холодний вітер, святкове відкриття фестивалю перед районним будинком культури зібрало чимало молоді, бібліотекарів, письменників з Херсона та Білозерки.

Зранку перед будинком культури фестиваль розпочався театралізованим дійством під звуки чарівної осінньої мелодії.

Почесну місію відкриття доручили титулованим особам бібліотечної спільноти Білозерки: місіс «бібліопокровительці юнацьких сердець», бібліотекарю юнацького абонементу центральної районної бібліотеки - Піскун Ларисі та волонтеру білозерських бібліотек з американського штату  Кароліна - Дерелу Френсісу.

Їх святковий кортеж прибув на відкриття під звуки фанфар та у супроводі молодіжної групи велосипедистів. Право зустріти цих осіб було надано найактивнішому користувачеві – Володимиру Щербині. Так була відкрита перша сторінка фестивалю.

Наступна сторінка була представлена у формі літературно-мистецького вернісажу «Фестивальні обрії», який відбувся у концертній залі.

З вітальними словами до учасників і гостей фестивалю звернулись:

заступник голови Білозерської райдержадміністрації Ляшенко І. М.;

заступник голови Білозерської районної ради Ковязіна О.О.;

директор районного будинку культури Нефьодова А.В.;
директор обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова Тютюн Г.І.;

заслужений діяч мистецтв України, член Національних спілок письменників, журналістів та музичної спілки України, лауреат обласної літературної премії ім.Миколи Куліша, автор та ведучий літературно-мистецьких програм Кулик В.П.

 Вернісаж зачарував всіх присутніх виступами справжніх талантів Білозерщини, у т.ч. бібліотечних працівників.  Протягом години присутні мали можливість стати свідками театралізованого дійства, присвяченого книзі та  історії Білозерщини.

На вернісажі перегорнули останню сторінку інтернет-проекту «Книга мандрує Херсонщиною: буккроссинг на Херсонщині». Поетична збірочка Василя Загороднюка «Формула Сократа» потрапила після мандрів  Херсонщиною до свого автора, який подякував всім, хто познайомився з нею та взяв участь у проекті.

Василь Загороднюк звернувся до учасників фестивалю із словами привітання та побажання творчих зустрічей. А збірочку із цілою низкою відгуків вдячних читачів він передав на зберігання до обласної бібліотеки для юнацтва.

За традицією на фестивалі, в рамках вернісажу, було відкрито новий інтернет-проект «Бібліовіночок Кобзарю», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Шевченка. Платформою для якого стане створення групи в соціальній мережі Facebook.  Сподіваємось, що він стане гідним у низці загальнодержавних заходів у Рік Шевченка.

  В другій половині дня на фестивалі працювали декілька окремих майданчиків: для творчої молоді, автограф-сесія письменників Херсонщини та ярмарок інноваційних бібліотечних ідей.

Літературно-краєзнавчий лабіринт для творчої молоді «Світ на дотик»  відбувався у приміщенні районного музею ім. Д. Багалія. Молодь ознайомилася з інтерактивною експозицією «Культура на дотик» на честь видатної письменниці та науковця Ольги Скороходової – єдиного у світі  сліпоглухого наукового співробітника.

Експозиція створена в рамках міжнародного проекту «Новий подих культури: спадщина наповнена життям мистецтва». «Культуру на дотик» представили директор музею Олег Волошин, голова літературної студії «Біле озеро» Євдокія Дубовалова, голова Херсонського обласного відділення Соціологічної асоціації України Микола Гоманюк та відомий краєзнавець, дослідник і фахівець музейної справи Сергій Дяченко.

 

Хлопці й дівчата познайомилися з шрифтом Брайля, спробували на дотик монети й книжки, надруковані рельєфним друком  та поринули у світ ароматів.

Молоді було запропоновано поділитися своїми враженнями та емоціями від почутого і побаченого у  поетичній формі. Бажаючих спробувати свої сили поділили на  2 команди по 5 чоловік.

На виконання завдання було всього 15 хвилин, та це не збентежило школярів і студентів – вони з надзвичайною енергією та захопленням взялися за роботу. А поки  команди працювали, аудиторія бібліотекарів та школярів з азартом змагалися за звання «літературного ерудита».  Тим часом команди підготувалися і представили публіці свої роботи. Команда №1 у складі Білої Марії (м.Херсон), Тютюнникової  Аліси (м.Херсон), Дятлової Ксенії (с. Радянське),  Дормояна  Михайла (с. Токарівка) та Свіршко Тетяни (с. Садове) написали вірш «Людина – це сила».

Команда №2 у складі Козака Анатолія (м.Нова Каховка), Єщенко Марії (м.Нова Каховка), Поет Вікторії (с.Нова Тягинка), Гончарова Віталія (с.Нова Тягинка) та Павліщук Яни (с. Радянське) створили навіть два твори. Журі оцінило подані роботи й визначило переможця – команду №2. Учасників літературного турніру було нагороджено подарунками.

Тож аби  залучити більше молоді до читання, створити для школярів справжнє різнобарвне книжкове  свято, привабити до нього більше відвідувачів, дати дітям поспілкуватися з творцями книжок, фестиваль продовжився у читальній залі районної  дитячої бібліотеки.

На учасників чекала автограф-сесія  з провідними письменниками Херсона  -  Василем Загороднюком, Валерієм Куликом, Леонідом  МарченкоПетром Питалєвим, Таїсією Щербою та молодою поетесою Білозерки Наталією Кудрявченко.

Зі школярами сільських шкіл Білозерщини письменники поділилися секретами поетичної майстерності, розповіли про  книжки, які шойно побачили світ, та  прочитали  вірші.

На Фестивалі у центрі уваги залишалася Книга. Під час інтерактивних літературних вікторин «Вгадай українських письменників» та «Знай наших» школярі сільських шкіл завзято проявляли свою ерудицію, кмітливість та винахідливість.  Наприкінці автограф-сесії учасники отримали слушні поради та  отримали  книжки з автографами  від майстрів слова.

Фестивальну атмосферу створював яскравий виступ солістки творчого колективу «Велетяночка», завідуючої Велетенською сільською бібліотекою Мішиної Світлани Василівни.

На одному з майданчиків відбувалося жваве ярмаркування серед бібліотечних працівників.

У цьому році в програмі «Ярмарку інноваційних бібліотечних ідей» була не лише презентація проектів, а й підведення підсумків інтернет-проекту «Книга мандрує Херсонщиною: буккроссинг на Херсонщині» та ознайомлення з новим проектом «Бібліовіночок  Кобзарю».

З надісланих до оргкомітету 14 проектів із 13 ЦБС  Диплом І ступеня отримав проект «Впусти книгу в серце» Чаплинської центральної районної бібліотеки.

Дипломами ІІ і ІІІ ступенів нагороджені комунальна установа «Каховська районна об’єднана бібліотека ім. М. Братана» та Нововоронцовська центральна районна бібліотека.

Почесні грамоти отримали Великолепетиська, Скадовська та Білозерська районні бібліотеки.

Окремо відзначили бібліотеку-філію №3 Херсонської ЦБС за інноваційний підхід у роботі з творчою молоддю та Скадовську районну бібліотеку за творчий підхід та креативність щодо участі в інтернет-проекті  «Книга мандрує Херсонщиною: буккроссинг на Херсонщині». Всі переможці отримали бібліотечки для поповнення своїх фондів, а учасники – нові ідеї для використання у своїй професійній діяльності.

Свято молодіжного читання в Білозерці відбулося. Ми перегорнули ще одну фестивальну сторінку. До нових зустрічей!!!
 


X