календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Обласний семінар-практикум для бібліотекарів

26.06.2013

Чому сьогодні бібліотекам так важливо бути активними у віртуальному середовищі і приділяти увагу  роботі в соціальних медіа?  Як вступити в діалог з реальним і потенційним користувачем, які інструменти для цього використовувати?

Ці та інші питання обговорювалися на семінарі-практикумі для працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек та бібліотекарів ПТНЗ Херсонської області «Інтеграція у віртуальний простір як складова успіху бібліотек для молоді», який відбувся 26 травня 2013 року в читальній залі нашої бібліотеки.

Представники 14 районних бібліотечних систем, Центральної міської  бібліотеки ім. Лесі Українки та філій Херсонської ЦБС, а також бібліотекарі 15 професійно-технічних навчальних закладів зібралися для підвищення свого фахового рівня та обміну досвідом щодо діяльності бібліотек у віртуальному просторі  і  просування  їхнього позитивного іміджу в Інтернеті.

На семінарі були присутні також гості з Києва – заступник директора по роботі з електронними ресурсами Державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва»  Т.О. Якушко та з Донецька – заступник директора Донецької обласної бібліотеки для юнацтва – Н.В. Коваленко та завідувач відділу комплектування фондів та каталогізування документів Донецької обласної бібліотеки для юнацтва Єрмолова В. П.

Привітала учасників семінару-практикуму та побажала плідної праці начальник управління культури облдержадміністрації І.В.Корольова, зазначивши, що стрімкий розвиток інформаційних технологій вимагає від сучасного бібліотекаря неабияких знань і соціальної активності.  Вона також побажала  бібліотекарям Херсонщини завжди «тримати хвилю»  перетворень у суспільстві та у бібліотечній галузі.

З цифровим ландшафтом бібліотек України для юнацтва та молоді познайомила присутніх заступник директора по роботі з електронними ресурсами Державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва»  Т.О. Якушко. Вона розповіла також про використання для візуалізації даних на бібліотечних веб-ресурсах таких Інтернет-сервісів, як інтерактивні карти Google Maps Engine.

Її міні-тренінг «PR в бібліотеках: як розказати про себе в Інтернеті» навчив прийомам ведення публічного та приватного діалогу в режимі он-лайн. Бібліотекарі також зарядились енергією під час інтерактивних вправ та навчилися створювати стратегічні повідомлення для соціальних медіа.

Як розробити та ефективно використовувати в бібліотеці медіаструктуру, що потрібно для ефективного  просування бібліотечних проектів для молоді  в соціальних медіа – такі практичні поради отримали учасники семінару від завідувача науково-методичного відділу Тарадименко І.І.

Досвідом роботи щодо використання інтерактивних, сучасних, затребуваних молоддю, неординарних проектів в бібліотеці, а саме: Бібліоніч-2013, Інді-клуб, дискусійний клуб, «Молодіжний кінотеатр», «Український розмовний клуб», молодіжний бібліотечний фестиваль “Читаючий бульвар – 2012”  поділилася  заступник директора Донецької обласної бібліотеки для юнацтва – Н.В. Коваленко.

Свої творчі знахідки, ідеї і проекти учасники семінару представляли у  форматі «Печа-куча». Про досвід використання соціальних медіа як майданчика для спілкування та просування послуг в бібліотеках для молоді Білозерщини розповіла директор Білозерської ЦБС Шишкіна Л.Л.

Відкриттям для учасників семінару стала нова форма залучення молоді до бібліотеки за допомогою геолокаційного сервісу - Foursquare, яку представила завідувач Інтернет-центру Центральної міської бібліотеки ім. Л.Українки Херсонської ЦБС Буренко Л.В.

Про використання мережі Інтернет, медіатехнологій та електронних ресурсів бібліотеки у системі професійної підготовки учнів Херсонського вищого професійного комерційного училища розповіла завідувач бібліотеки  Л.Г.Шило.

Прикрасою семінару стала виставка-інсталяція «Діалог у віртуальному просторі: бібліотека он-лайн», що презентувала досвід бібліотекарів Херсонщини з освоєння можливостей Інтернет та використання соціальних медіа для популяризації своїх бібліотек, просування книги та читання у молодіжне середовище. Представила виставку провідний методист науково-методичного відділу О.О.Козаченко.

Не обійшли увагою і проект «Книга мандрує Херсонщиною: буккроссинг на Херсонщині». Бібліотекар юнацького абонемента Скадовської ЦБС  Купенко Ольга продемонструвала добірку фотографій  та подарувала усім присутнім створені колегами віршовані рядки, присвячені буккроссингу та «Формулі Сократа» Василя Загороднюка. В святковій атмосфері відбулася передача збірочки-мандрівниці бібліотекарям із Голопристанської ЦБС для подальшого мандрування та знайомства з новими читачами.

Протягом дня бібліотекарі мали можливість отримати консультації у провідних спеціалістів обласної бібліотеки щодо створення рекламних відеороликів про книгу для участі у Всеукраїнському конкурсі буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі", який був оголошений ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва" у березні 2013 року.

Підведення підсумків семінару відбулося під час інтерактивної вправи «Like-time», де на імпровізованій мапі семінару треба було залишити свої відгуки за допомогою яскравих наліпок. Як говорить сучасна молодь – «лайканути». Учасники так захопилися цією вправою, що мапа швидко замайоріла від яскраво-рожевих «лайків-уподобань».

Окрім нових знань та ідей всі учасники семінару-практикуму отримали добірку методико-бібліографічних матеріалів, підготовлених фахівцями Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова. Семінар ще раз показав стрімкий розвиток бібліотечних інтернет-ресурсів та професійне зростання бібліотекарів Херсонщини, які працюють з молоддю, в освоєнні віртуального простору.


 


X