Чому сьогодні бібліотекам так важливо бути активними у віртуальному середовищі і приділяти увагу роботі в соціальних медіа? Як вступити в діалог з реальним і потенційним користувачем, які інструменти для цього використовувати?
Ці та інші питання обговорювалися на семінарі-практикумі для працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек та бібліотекарів ПТНЗ Херсонської області «Інтеграція у віртуальний простір як складова успіху бібліотек для молоді», який відбувся 26 травня 2013 року в читальній залі нашої бібліотеки.
|
Представники 14 районних бібліотечних систем, Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки та філій Херсонської ЦБС, а також бібліотекарі 15 професійно-технічних навчальних закладів зібралися для підвищення свого фахового рівня та обміну досвідом щодо діяльності бібліотек у віртуальному просторі і просування їхнього позитивного іміджу в Інтернеті.
|
На семінарі були присутні також гості з Києва – заступник директора по роботі з електронними ресурсами Державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва» Т.О. Якушко та з Донецька – заступник директора Донецької обласної бібліотеки для юнацтва – Н.В. Коваленко та завідувач відділу комплектування фондів та каталогізування документів Донецької обласної бібліотеки для юнацтва Єрмолова В. П.
Привітала учасників семінару-практикуму та побажала плідної праці начальник управління культури облдержадміністрації І.В.Корольова, зазначивши, що стрімкий розвиток інформаційних технологій вимагає від сучасного бібліотекаря неабияких знань і соціальної активності. Вона також побажала бібліотекарям Херсонщини завжди «тримати хвилю» перетворень у суспільстві та у бібліотечній галузі.
|
|
|
З цифровим ландшафтом бібліотек України для юнацтва та молоді познайомила присутніх заступник директора по роботі з електронними ресурсами Державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва» Т.О. Якушко. Вона розповіла також про використання для візуалізації даних на бібліотечних веб-ресурсах таких Інтернет-сервісів, як інтерактивні карти Google Maps Engine.
|
Її міні-тренінг «PR в бібліотеках: як розказати про себе в Інтернеті» навчив прийомам ведення публічного та приватного діалогу в режимі он-лайн. Бібліотекарі також зарядились енергією під час інтерактивних вправ та навчилися створювати стратегічні повідомлення для соціальних медіа.
Як розробити та ефективно використовувати в бібліотеці медіаструктуру, що потрібно для ефективного просування бібліотечних проектів для молоді в соціальних медіа – такі практичні поради отримали учасники семінару від завідувача науково-методичного відділу Тарадименко І.І.
|
|
|
Досвідом роботи щодо використання інтерактивних, сучасних, затребуваних молоддю, неординарних проектів в бібліотеці, а саме: Бібліоніч-2013, Інді-клуб, дискусійний клуб, «Молодіжний кінотеатр», «Український розмовний клуб», молодіжний бібліотечний фестиваль “Читаючий бульвар – 2012” поділилася заступник директора Донецької обласної бібліотеки для юнацтва – Н.В. Коваленко.
|
Свої творчі знахідки, ідеї і проекти учасники семінару представляли у форматі «Печа-куча». Про досвід використання соціальних медіа як майданчика для спілкування та просування послуг в бібліотеках для молоді Білозерщини розповіла директор Білозерської ЦБС Шишкіна Л.Л.
|
|
|
Відкриттям для учасників семінару стала нова форма залучення молоді до бібліотеки за допомогою геолокаційного сервісу - Foursquare, яку представила завідувач Інтернет-центру Центральної міської бібліотеки ім. Л.Українки Херсонської ЦБС Буренко Л.В.
|
Про використання мережі Інтернет, медіатехнологій та електронних ресурсів бібліотеки у системі професійної підготовки учнів Херсонського вищого професійного комерційного училища розповіла завідувач бібліотеки Л.Г.Шило.
|
|
|
Прикрасою семінару стала виставка-інсталяція «Діалог у віртуальному просторі: бібліотека он-лайн», що презентувала досвід бібліотекарів Херсонщини з освоєння можливостей Інтернет та використання соціальних медіа для популяризації своїх бібліотек, просування книги та читання у молодіжне середовище. Представила виставку провідний методист науково-методичного відділу О.О.Козаченко.
|
Не обійшли увагою і проект «Книга мандрує Херсонщиною: буккроссинг на Херсонщині». Бібліотекар юнацького абонемента Скадовської ЦБС Купенко Ольга продемонструвала добірку фотографій та подарувала усім присутнім створені колегами віршовані рядки, присвячені буккроссингу та «Формулі Сократа» Василя Загороднюка. В святковій атмосфері відбулася передача збірочки-мандрівниці бібліотекарям із Голопристанської ЦБС для подальшого мандрування та знайомства з новими читачами.
|
|
Протягом дня бібліотекарі мали можливість отримати консультації у провідних спеціалістів обласної бібліотеки щодо створення рекламних відеороликів про книгу для участі у Всеукраїнському конкурсі буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі", який був оголошений ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва" у березні 2013 року.
|
Підведення підсумків семінару відбулося під час інтерактивної вправи «Like-time», де на імпровізованій мапі семінару треба було залишити свої відгуки за допомогою яскравих наліпок. Як говорить сучасна молодь – «лайканути». Учасники так захопилися цією вправою, що мапа швидко замайоріла від яскраво-рожевих «лайків-уподобань».
|
Окрім нових знань та ідей всі учасники семінару-практикуму отримали добірку методико-бібліографічних матеріалів, підготовлених фахівцями Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова. Семінар ще раз показав стрімкий розвиток бібліотечних інтернет-ресурсів та професійне зростання бібліотекарів Херсонщини, які працюють з молоддю, в освоєнні віртуального простору.