|
95-річчю від дня народження видатного письменника України Олеся Гончара була присвячена літературна криниця «А я напишу – Україні», на яку запросили учнів Херсонського обласного ліцею. Ліцеїсти мали нагоду поспілкуватися з кандидатом філологічних наук, почесним викладачем ХДУ П.К. Параскевичем.
|
Відомий літературознавець, автор збірки статей, роздумів, спогадів «Олесь Гончар і Херсонщина» познайомив молодь з маловідомим пластом творчості Олеся Гончара — фронтовими віршами прозаїка, які можна назвати «світанком творчості». У Павла Кіндратовича навіть збереглася книжечка кишенькового формату, з обкладинкою кольору тернового грозового неба – перше видання «Фронтової поезії». Щиро і з хвилюванням згадував він зустрічі з Олесем Гончаром, ділився враженнями від спілкування з великим письменником і великим патріотом України. Розповідь П.К. Параскевича була настільки цікавою, що після закінчення заходу старшокласники просили у нього автограф.
|
|
|
Життя і творчість Олеся Терентійовича тісно перепліталася з нашим південним краєм. Він часто навідував Херсонщину, був ініціатором створення обласного відділення Спілки письменників, допомагав і підтримував місцевих літераторів. Поет, тележурналіст, член Національних спілок письменників і журналістів України, заслужений діяч мистецтв В.П. Кулик розповів про відвідини Олеся Гончара, про добрий слід, який він залишив у серцях людей.
|
Валерій Павлович прочитав свою поезію «Безсмертне слово Гончареве», а ліцеїсти декламували вірші В. Мелещенка «Тронка», М.Братана «Херсон зачекався Олеся».
Літературна криниця «А я напишу – України» дозволила молоді зачерпнути із щедрого джерела творчості Олеся Гончара добру міру любові до своєї Батьківщини, поваги до рідної мови.