|
Лірична музика, квіти у вазі, томики Шевченка на ажурній скатертині, ведучі у національному вбранні – усе це створило романтичний настрій та нагадало атмосферу літературних салонів XIX століття.
|
Учні 9-11 класів ЗОШ №55 з цікавістю зазирнули у світ людини, яка прагнула жити, творити і кохати. «Етюди кохання українського генія», представлені працівниками відділу абонемента, сторінка за сторінкою перегорнули життя Кобзаря і змалювали образ іншого, нехрестоматійного Шевченка…
Розумний, талановитий, чуйний Тарас Григорович, здавалося, був приречений на успіх у жінок. Натура творча і вразлива, він часто закохувався. Та його особисте життя так і не склалося, не судилось Тарасові Шевченку продовжити свій родовід у наступних поколіннях.
Есе-спогад, підготовлений працівниками відділу мистецтв, відкрив іншу грань Шевченка – популярного у свій час портретиста, основоположника побутового жанру в українському живописі, художника, який з натхненням відтворював образи коханих жінок на полотні.
Перед очима гостей літературного салону постала галерея жіночих портретів, написаних Тарасом Григоровичем. Всі вони прекрасні, витончені, наділені чудовими рисами обличчя і разом створюють ідеал жіночності, яким його уявляв Шевченко.
|
|
|
Відділ абонемента у перші дні березня пропонує своїм читачам книжкову моно-виставку із циклу «Штрих до портрета» «Т. Шевченко: нетлінне слово Кобзаря». На ній представлені збірки поетичних творів – вірші, поеми, балади, а також книги про життєвий та творчий шлях великого Кобзаря. Родзинкою виставки є книжка «Тарасові музи», яка розповідає про жінок у житті письменника, що надихали його на створення геніальних поезій.
|
Сподіваємось, що ці заходи стануть стежиною, яка приведе молодь до пізнання геніального українського поета.