Цей крилатий вираз став своєрідним девізом ток-шоу «Хто є кумиром для сучасної молоді?» із циклу «Проблемне питання», на яке у бібліотеку були запрошені учні Херсонського обласного ліцею. Працівники відділу міського абонемента запропонували ліцеїстам разом знайти відповіді на питання: кого молодь обирає своїми кумирами та, взагалі, добре чи погано мати кумира і наслідувати будь-кого?... |
Всі учасники ток-шоу погодились з тим, що захоплення підлітків кумирами – це абсолютно природний етап дорослішання. Більше того, подібні переживання корисні для психіки дитини – якщо, зрозуміло, вони не переходять меж норми і здорового глузду, тобто не перетворюються на фанатизм.
Життя навколо нас таке розмаїте, насичене подіями і явищами, а доступ до інформації такий широкий, що практично неможливо передбачити, хто сьогодні стане кумиром для однієї людини, а завтра – для мільйонів.
Як позитивні аргументи наводились приклади, коли молоді люди захоплюються спортсменами, Беручи з них приклад, вони записуються у спортивні секції, прагнуть до перемог, тренують силу волі.
Надмірне захоплення і таким добрим казковим героєм, як Гаррі Поттер, може мати доволі несподівані трагічні наслідки. Ліцеїсти з подивом дізналися, що їхні ровесники, начитавшись книжок про юного чарівника, почали створювати магічний порошок Гаррі Поттера і напоїли ним більшу частину школярів, що спричинило серйозну шкоду їхньому здоров’ю.
Темою наступного ток-шоу стане не менш серйозне питання «Чи є Україна толерантною державою?».