У межах програми «Читання для всіх і кожного» відділ міського абонемента розпочинає новий цикл книжкових моно-виставок «Ім’я на обкладинці», присвячений письменникам-ювілярам 2012 року.
Дмитро Павличко писав про Євгена Маланюка як про «воїна і філософа, а передовсім поета, якому незалежна Україна буде віддячуватись упродовж століть за те, «мобілізований до бою», він проніс гордо її прапор і вдихнув у наші вмираючі аорти живу кров непокори і державної свободи».
Література, представлена на виставці «Євген Маланюк – поет абстрактів і контрастів», включає як поетичні і публіцистичні твори письменника, так і літературно-критичний матеріал.
«Повернення» - книга кращих поезій Євгена Маланюка із його збірок «Стилет і стилос», «Земна Мадонна», «Перстень Полікрата», «Земля й залізо» та ін., які друкувались лише в зарубіжній періодиці і в Україні залишаються практично невідомими.
Привертає увагу монографія канадського літературознавця і громадської діячки Юлії Войчишин "Ярий крик і біль тужавий …”, видана у 1993 році, що стала першою спробою змалювати Є.Маланюка як поета і громадського діяча, проаналізувати світоглядні й тематичні аспекти його творчості.
Ширше познайомитись із творчим доробком видатного поета та есеїста допоможе посібник із серії «Літературна крамниця» «Євген Маланюк. Поезія», складений за шкільною програмою, а також представлені на виставці книги: посібник «Далекі зірниці», хрестоматія «Українська література 11 клас» та хрестоматійний збірник «Українська література» з серії «Усе для школи».
З сьогоднішнього погляду, найяскравішою гранню творчості Гребінки є його лірична поезія українською та російською мовами. Кращі з поміж українських поетичних мініатюр — «Українська мелодія» («Ні, мамо, не можна нелюба любить») стала народною піснею. А російський романс на слова Гребінки «Очи черные, очи страстные» приніс Гребінці ще й світову славу.
В історії української культури Гребінка залишився навічно ще й як щирий учасник у вирішенні Шевченкової долі, коли брав участь у визволенні його з кріпацтва та допоміг видати «Кобзар» у 1840 році.
На виставці «Євген Гребінка: «Знаю, що правду пишу» вміщено нариси про його життєвий шлях і творчість, а також представлені найкращі поетичні та прозові твори класика української літератури.
Виставки із циклу «Ім’я на обкладинці» адресовані старшокласникам, студентам, викладачам – всім, хто прагне більше дізнатися про життєві випробування і творчі звершення письменників, чиї імена вписані в історію української літератури.