|
Відділ міського абонемента підготував для своїх читачів книжкову виставку «Доти буде Україна, доки будуть козаки», приурочену до Дня українського козацтва.
У розділі «Невідома Україна: козацька доба» представлені книги, які допомагають знайти відповідь на питання «Хто такі козаки?», «Звідки вони з’явилися?», розповідають про побут і звичаї козаків.
|
Привертає увагу новинка – двотомник «Історія українського козацтва», ґрунтоване видання, справжня знахідка для всіх, хто глибоко цікавиться українською історією. Ця робота вітчизняних істориків, що базується на раніше невідомих документах і враховує досягнення новітньої історичної науки, створює правдивий образ українського козацтва.
Розділ «Колиска українського козацтва» відображає хроніку виникнення, розквіту і занепаду Запорізької Січі.
Історія українського козацтва рясніє видатними постатями, справжніми героями тієї доби. Саме їм присвячений розділ «Лицарі булави», у якому серед інших представлена і робота Богдана Сушинського «Козацькі вожді України». Це унікальне видання, що містить історико-літературні есе про 205 відомих, маловідомих або й зовсім забутих військових діячів України.
Особливу зацікавленість чоловічої половини читачів бібліотеки має викликати розділ «Таємниці бойових мистецтв України», де представленні дві книги Тараса Каляндрука. В одній з них, що дала назву розділу, вперше зібрані відомості про бойові мистецтва українців, зібрано близько 400 зображень з рідкісних джерел, більшість з яких до останнього часу були малодослідженими.
|
|
|
Інша – «Загадки козацьких характерників» - розповідає про таємниці подвигів та характерництва «лицарів духу», що криються у прадавніх віруваннях та традиціях військової підготовки. Книга також містить унікальні ілюстрації, фрагменти фресок, рельєфні зображення, давні та сучасні малюнки, світлини тощо.
|
Останній розділ, «Шаблями писаний літопис», не залишить байдужим жодного любителя історичної прози.
Запрошуємо всіх читачів бібліотеки познайомитися з книжковою виставкою «Доти буде Україна, доки будуть козаки».