календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Найкрасивіші фестивалі та свята в Польщі

07.05.2020

Польща — країна, яка заворожує не тільки архітектурою або красивими локаціями, а й величезною кількістю фестивалів.
Тут надзвичайно цінують традиції й свою культурну спадщину. У зв'язку з цим в країні проводиться велика кількість фестивалів етнографічного напрямку. Деякі свята поляки осучаснили та додали від себе щось нове, а деякі, навпаки, намагаються зберегти незмінними.
Поляки люблять фольклорні події та гуляння, які можуть тривати до ночі, супроводжуючись народними танцями та піснями. Крім того, на фестивалі є ярмарки й різні конкурси.
Пропонуємо вашій увазі 6 найкрасивіших фестивалів і свят.
1. Ніч на Івана Купала — це одне з традиційних свят майже у всіх слов'янських народів, корені якого сягають ще до язичницьких традицій.
Поляки святкують День Св. Івана 24 червня, проте головні традиції, пов'язані з цим святом, стосуються власне ночі напередодні Св. Івана, або іванівської ночі. Це свято вогню, води, сонця, родючості й любові. У цю ніч палили багаття, через який потім стрибали, ворожили на майбутню долю, співали та танцювали ритуальні танці. Під впливом християнства деякі традиції змінилися, проте головний атрибут свята — вогонь — залишився.
Вже протягом кількох років в Познані в ніч з 23 на 24 червня всі охочі запускають в небо тисячі ліхтарики що палають. Це видовище захоплює дух і справляє неймовірне враження.
2. Поляки люблять свято Божого Тіла. До церковного календарю це свято вніс папа Урбан IV ще у 1264 році, а в Польщі свято Божого Тіла стали святкувати з 1320 року. З того часу це свято стало тут дуже популярним. Цей день в країні визнано офіційним вихідним — всі заклади закриті, а люди відвідують святкові меси в костелах.

По-особливому це свято проходить у місті Лович (Лодзьке воєводство). Щорічно тут на вулиці міста проходить святкова процесія.
Тисячі людей, одягнених в традиційний польський наряд цього регіону — так звані pasiaki - крокують по місту почесною ходою.
3. Ще однією гарною традицією під час святкування Божого Тіла є створення квіткових килимів — величезних квіткових композицій просто неба. Вперше квіткові килими стали створювати у невеличкому місті Спіцімєж, (Лодзького воєводства), де щорічно проходить найбільший в країні фестиваль квіткових килимів.
За переказами, перші квіткові килими тут були виготовлені на честь Наполеона Бонапарта, але імператор так їх і не побачив. З того часу такі композиції стали присвячувати до свята Божого Тіла.
4. Пальмова неділя — це рухоме свято, яке святкують за 7 днів до Пасхи. Воно присвячене відомій біблійній події — входу Ісуса Христа в Єрусалим.
За описами в Євангеліях народ зустрічає його як царя і кидає під ноги пальмове листя. Звідси походить і назва свята — Пальмова неділя, як і традиція прикрашати в цей день гілочку дерева.
Мабуть, найбільш пишно це свято проводять у невеличкому місті Лисе (Мазовецьке воєводство). Тут, крім традиційної процесії в народних костюмах, щорічно проводиться також конкурс на найбільшу і найкрасивішу гілку.
Варто зауважити, що деякі гілки тут виготовляють і прикрашають цілий рік, тому видовище дійсно вражає.
5. Щорічно в польському місті Красностав (Люблінське воєводство) в кінці серпня проходить фестиваль збору хмелю. Це свого роду польська відповідь знаменитому німецькому Октоберфестові. Тисячі туристів щорічно відвідують Красностав, щоб спробувати різні види пива з усього світу і послухати святковий концерт. Фестиваль триває кілька днів, тому завдяки багатій програмі заходу, зайнятися тут буде чим.
6. Що може бути смачніше, ніж фестиваль полуниці? Щорічно десятки тисяч туристів приїжджають в маленьке польське містечко Бродниця (Поморське воєводство), де на початок липня проходить свято збору полуниці. Вперше такий фестиваль тут провели ще в 1971 році й з того часу це стало доброю традицією для поляків. Крім святкового концерту відвідувачів чекають різноманітні полуничні смаколики — полуничні напої, десерти, джеми тощо. Тому якщо ви обожнюєте полуницю — обов'язково повинні відвідати цей фестиваль.


Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі
X