календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Натхнення Всеукраїнський конкурс-фестиваль хореографічних колективів

Натхнення Всеукраїнський конкурс-фестиваль хореографічних колективів

У Херсонському державному університеті на факультеті культури і мистецтв у 2000 році кафедрою хореографії було проведено І Регіональний конкурс хореографічних постановок «Пробудження». Наступний конкурс хореографічних колективів проходив у 2002 році вже під назвою «Натхнення» і став традиційним.
Ідея проведення конкурсу належить заслуженому працівнику культури України, завідувачу кафедри народно-сценічної, сучасної хореографії, професору Василю Чубі.
Мета конкурсу – створення та популяризація сучасних напрямів хореографічного мистецтва, пошук нових яскравих балетмейстерських робіт та молодих талановитих виконавців, поповнення репертуару хореографічних колективів.
У конкурсі беруть участь як окремі виконавці, так і танцювальні колективи закладів культури, спеціальних навчальних закладів мистецтва та освіти.
Конкурс проводиться за трьома віковими категоріями: до 12 років; від 13 до 16 років; від 16 років у номінаціях «Хореографічна мініатюра» (соло, дуети, камерні ансамблі до 5 осіб), «Масова композиція» (кількісний склад постановки не обмежений).
Номінації визначаються за жанрами хореографічного мистецтва: класичний, народний та сучасний танець.
У першому конкурсі брали участь 16 хореографічних колективів Херсона та Херсонської області, а зараз кількість танцювальних ансамблів зросла до 30, це близько 600 дітей, які займаються хореографічним мистецтвом у дитячих танцювальних колективах України. За цей період зросла не тільки кількість учасників, але й розширилася географія конкурсу.
Сьогодні «Натхнення» є вже Всеукраїнським конкурсом хореографічних колективів. Серед учасників конкурсу «Натхнення» танцювальні колективи Херсона, Херсонської області, Львова, Рівного, Черкас, Одеси, Миколаєва, Ніжина, Автономної республіки Крим тощо.

X