Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

На Олімп… до знань! Вища освіта в Греції.

Греки з давніх-давен приділяли багато уваги освіті. Але якщо за античних часів в фаворі були такі науки, як ораторське мистецтво, філософія, геометрія тощо, то зараз молодь на Балканському півострові віддає перевагу більш практичним напрямам навчання – туристичному бізнесу, отельному та ресторанному менеджменту, інженерно-технічним та медичним спеціальностям. Ці та багато інших професій молоді елліни опановують в класичних університетах (АЕІ) або технічних інститутах (TEI). Як і в більшості європейських держав, в Греції ступінь бакалавра (Ptychio) присвоюється студентам через 4 роки навчання, ступінь магістра (Metaptychiako) – ще через 2 роки. Майбутні лікарі вчаться довше на два – три роки в залежності від спеціалізації.
Системі вищої освіти цієї республіки притаманна цікава особливість. Абітурієнти обирають напрям, за яким хотіли би навчатися, а держава визначає, до якого саме ВНЗ відправити вступника, звичайно, враховуючи його побажання і академічну успішність. Справа в тому, що у Греції вступ до вищих навчальних закладів відбувається централізовано через Міністерство освіти та релігії. Учні загальноосвітніх та професійно-технічних закладів здають випускні іспити, які одночасно є вступними до ВНЗ. Перед екзаменами абітурієнти складають список факультетів тих університетів або інститутів, де хотіли б здобувати диплом. Причому забороняється вказувати факультети різного напряму, тобто якщо юний грек вже націлився на спеціальність «Маркетинг», то він може вказувати лише факультети економіки та менеджменту. За результатами екзаменів Міністерство освіти і релігії  визначає, студентом якого закладу стає учень відповідно до набраного балу. Чим вище бал, тим більше шансів потрапити до престижного ВНЗ.
Вища освіта в Греції є безкоштовною для громадян Європейського союзу. Громадяни інших держав, до яких входить і Україна, покривають лише частину вартості навчання в розмірі від 150 до 600 євро за семестр.

    

Слід зазначити, що уряд Греції толерантно ставиться до шкільних атестатів, виданих в країнах СНД. Тому громадяни цих держав можуть вступати до грецьких ВНЗ одразу після закінчення школи. Для іноземців створені надзвичайно привабливі умови прийому: без екзаменів та необхідності володіти новогрецькою мовою! Зарахування до університетів проводиться на основі середнього балу атестату: чим він вище, тим краще. Але при цьому не обов’язково бути повним відмінником, адже в кожному університеті свій прохідний бал. Так само як і місцеві абітурієнти, іноземні заповнюють анкету, в якій вказують університети, де мріяли би гризти науку. Можна вписати 10 – 20 закладів на вибір, головне, щоб факультети належали до однієї групи. В Греції їх п’ять: економічна, гуманітарна, медична, політехнічна і математична група факультетів. Усі необхідні для вступу документи подаються до Міністерства освіти та релігії Греції у перших числах серпня. Далі процедура проста: набір вступників проходить за конкурсом атестатів. Але справа в тому, що грецький уряд відводить для іноземних громадян обмежену кількість університетських місць. Тому студентом стає той, хто, по-перше, швидше надіслав документи, а по-друге, мав достатній бал атестату. Після зарахування до університету, новоспеченому студенту надається один академічний рік для вивчення мови на державних мовних курсах, які діють на філософському факультеті Афінського державного університету. Звичайно, така послуга не безкоштовна. За опанування новогрецької потрібно заплатити близько 600 євро. Наприкінці травня – початку червня або у вересні іноземці складають обов’язковий тест на знання мови і отримують відповідний сертифікат. З цим папірцем на руках студенти роз’їжджаються по тих ВНЗ, до яких вони були прийняті рік тому і в вересні – жовтні приступають до навчання на 1 курсі. До речі, сертифікат про володіння новогрецькою мовою можна одержати і в Києві. В Офісі Військового аташе Посольства Греції діє Екзаменаційний центр, в якому щороку проводяться такі іспити (http://www.mfa.gr/).

Папери, які слід підготувати:

1. Заповнена форма вступу (видається в день подачі документів) з фотографією 3х4.
2. Атестат про повну середню освіту.
3 Довідку про середній бал атестату за грецькою шкалою оцінок (від 0 до 20 балів), яка оформляється в консульському відділі Посольства республіки Греція в Києві (http://www.mfa.gr/).
3. Довідка, що засвідчує, що абітурієнт і його батьки не мають грецького походження та громадянства.
4. Довідка, видана на підставі атестату, яка підтверджує, що абітурієнт має право поступати у вищий навчальний заклад у своїй державі.
На оригіналах цих документів повинні стояти «апостилі» Міністерства освіти та науки України. А от перекладати їх грецькою мовою слід вже «на місці» – по приїзду до Греції у Міністерстві іноземних справ. І лише після цього їх можна нести до Міністерства освіти та релігії Греції (http://www.ypepth.gr/). Прийом документів іноземних громадян здійснюється з 1 серпня і триває близько 10 днів. Отже, доведеться не тільки побігати по інстанціям, але й ще зробити це в швидкому темпі. Якщо за якихось причин ви не маєте можливості завітати до Греції, щоб самостійно подати документи, це може зробити за нотаріальним дорученням ваш уповноважений представник – родич, друг, робітник оНавчання в Греції – як знайти і вступити в університети Греції – освіта за кордономього агентства тощо. Після того, як приймальна комісія видасть йому свідоцтвоВступ на безкоштовне навчання в Греції про ваш вступ до університету, ви зможете відкрити студентську візу.

Університети Греції: вища освіта для українців: https://mudra.ua/ua/higher-education-programs-catalog/filter/&countries=greece/

Навчання в Греції – як знайти і вступити в університети Греції : https://kudapostupat.ua/navchannya-v-greciyi/

Вступ на безкоштовне навчання в Греції: https://study.antra.ua/postuplenie-na-besplatnoe-obuchenie-v-gretsii/

Освіта в Греції: https://studinter.ua/ua/greece/

Освіта в Греції Greece-edu!: https://www.education.ua/abroad/company/982/