календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»

Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»

Щорічний театральний міжнародний фестиваль, що проходить у місті Херсон у травні – червні. Заснований у 1999 році як I Всеукраїнський фестиваль музичних прем’єр «Мельпомена Таврії». Метою фестивалю є популяризація театру, підйом його авторитету, обмін досвідом між творчими колективами, ознайомлення глядача з музичними театральними прем’єрами і найцікавішими знахідками театрів різних областей України та інших країн.
Організаторами фестивалю є Міністерство культури і туризму України, Національна спілка театральних діячів України, Херсонська обласна державна адміністрація, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша під керівництвом народного артиста України Олександра Книги.
У рамках фестивалю проходить конкурсний перегляд театральних прем’єр. У фестивальному перегляді журі відзначає кращих акторів, сценографію, музичне і режисерське вирішення вистав тощо. Переможці нагороджуються дипломами. Крім конкурсу, у рамках фестивалю також проходять вуличний карнавал, театральний капусник, гала-концерти, присвячені відкриттю і закриттю фестивалю, творчі лабораторії для керівників любительських колективів.
Частину вистав ХІХ та ХХ міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» було зіграно також у сусідньому місті Миколаєві.
ХХІІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» мав розпочатися 22 травня, проте через ситуацію з коронавірусом його перенесли на осінь. Він проходив у вересні 2020 року під хештегом #МЕЛЬПОМЕНАПРОСТОНЕБА. У ньому брали участь лише 11 українських театрів з шести міст України (Херсон, Миколаїв, Одеса, Харків, Маріуполь, Київ). Театри адаптували свої вистави до показу на відкритих локаціях.
Доїхали на фестиваль і гості з-за кордону: секретар Євразійської театральної асоціації зі Стамбула Кубілай Ерделікара, режисер з Грузії Каха Гогідзе, драматург Андрій Курейчик та критик Дмитро Єрмолович-Дащинський з Білорусі. Через карантинні обмеження все відбувалося тільки на  вуличних локаціях.
Замість традиційних масових заходів, таких як карнавальна хода, гала-концерти на площі – відбулися парад на Дніпрі і Театральний капусник у лісі.
ХХІІІ  театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» відбувся на початку вересня 2021 року. Фaхівці з Білoрусі, Пoртугaлії, Туреччини, Грузії тa Укрaїни oб’єднaлися для тoгo, щoб прoтягoм 9 днів зігрaти 40 крaщих теaтрaльних вистaв.  
Загалом протягом фестивальних днів у Херсоні побували представники 37 театрів із 8 країн світу: Польщі, Білорусі, Вірменії, Португалії, Туреччини, Грузії, Румунії та України.
На 20 локаціях (у Херсоні, Миколаєві та Новій Каховці) відбувалися вистави на різний смак: від класики до сучасних творів. У тому числі – інклюзивні, віршовані та вистави з піснями. І вперше – колаборація з фестивалем «ГогольFest» – перформанс «30 із 40» режисера Влада Троїцького в Олешківській пустелі. Основною темою вистави є переосмислення мандрів Мойсея. Святому знадобилося 40 років поневірянь пустелею, щоб викорінити зі свого народу свідомість раба, відчуття меншовартості та нікчемності. Музичний супровід перформансу – етногурт «ДахаБраха».
Загалом за 23 роки було зіграно близько 488 вистав, 228 театрів з 98 міст та понад 20 країн світу.

X