календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Міжнародний фестиваль аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ»

Міжнародний фестиваль аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ»

Кінофестиваль аматорського кіно «КIНОКIМЕРIЯ» - це щорічний спеціалізований фестиваль кіно і відео фільмів, створених дитячими аматорськими студіями, дорослими аматорами, студентами творчих вузів, професіоналами некомерційного кіно не тільки в Україні, а й за її межами.
Метою фестивалю «КІНОКІМЕРІЯ» є: відродження кіноаматорства в Україні; налагодження культурних зв'язків з кіноаматорами з числа закордонних українців; згуртування талановитої та ініціативної молоді, для якої кіномистецтво – засіб творчого втілення своєї життєвої позиції.
Фестиваль «КІНОКІМЕРІЯ» вперше відбувся у 2006 році, тоді на нього з’їхалося 40 учасників, які представили 60 конкурсних робіт. У 2007 році він вже став Всеукраїнським, а з 2008 – Міжнародним.
У вересні 2009 року також відбулася дуже важлива подія у сфері аматорського кіно. Фестиваль аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» став єдиним від України представником UNION INTERNATIONALE DU CINÉMA (UNICA – Міжнародна спілка кіно, член офіційної ради UNESCO). Після того, як фестиваль став членом UNICA він отримав ексклюзивне право формувати програму аматорських фільмів, які будуть представляти Україну на щорічному Міжнародному фестивалі аматорського кіно «UNICA».
У кінофестивалі приймають участь всі області України, а також закордоні країни. За роки проведення фестивалю значно зросла кількість учасників з різних областей нашої країни, які перемагають у Кінокімерії, і на цей момент мають нагороди, дипломи фестивалю незалежного кіно «UNICA».
Переможці фестивалю отримують нагороди та дипломи в таких номінаціях: «Гран-прі», «Найкращий фільм дитячо-юнацьких аматорських студій», «Найкращий аматорський фільм», «Найкращий студентський фільм», «Найкращий однохвилинний фільм», «Найкращий професійний некомерційний фільм».
На XIV Міжнародному фестивалі аматорського кіно «Кінокімерія», який відбувся у 2019 році було повідомлено, що у 2022 році саме Херсонщина буде приймати Міжнародний кінофестиваль «UNICA», який проходить з 1932 року в Європі в різних країнах по черзі.
Фестиваль «КІНОКІМЕРІЯ» проводиться під патронатом Міжнародної спілки кіно при ЮНЕСКО (UNICA) за організаційної та фінансової підтримки Державного Агентства України з питань кіно, Національної спілки кінематографістів України, Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації, КП «Кіновідеопрокат» Херсонської обласної ради.

X