Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Міські скарби Осло

Осло - найтихіша і затишна скандинавська столиця з розміреним життєвим ритмом. Це гарне, сучасне, жваве місто з незвичайною архітектурою накриє вас хвилею натхнення і, напевно, здивує. Що подивитися в Осло, читайте в нашій добірці.

Музей кораблів вікінгів

Доторкнутися до історії, побачити елементи їх побуту можна в унікальному музеї, що знаходиться на півострові Бюгле Норвегії. Заснований в 1926 році на основі експонатів, знайдених під час археологічних розкопок на узбережжях фьорда. Три кораблі вікінгів, що пролежали в місцевому кліматі сотні років, обернежно підняті з морського дна, перевезені на постійне місце зберігання і являють собою безцінне багатство історичного минулого країни. Серед них Осебергська тура, кораблі Гокстадскій, Тюнскій. Вік старовинних дубових кораблів становить тисячі років. За стародавніми традиціями вікінгів вони служили останнім притулком своїм господарям, відбивали їх статус, багатство. Експозиції мають багато елементів древніх звичаїв, які розповідають про життя вікінгів.

 

Холменколлен

Справжнє свято, овіяне традиціями, незвичайною урочистостю починається в березні під час чемпіонату світу з біатлону, змагань із зимових видів спорту. Відбувається це на лижному комплексі Норвегії, основою якого є перший в світі лижний трамплін Холменколлен. Він був побудований в 1892 році. Висота трампліну становить 115 м. З будь-якої точки можна побачити доріжку, що веде в небо, злітає над пагорбами, зеленими околицями. Спортивна споруда постійно оновлюється, модернізується. Зараз це найсучасніший трамплін світу. До речі, перший стрибок з удосконаленого трампліну зробив в день відкриття Арне Устверд в присутності членів Королівської сім'ї і двадцяти тисяч глядачів. В районі трампліну знаходиться цікавий музей лиж, оглядовий майданчик, що дозволяє побачити надзвичайно красиве місто і його околиці.

Парк скульптур Вігеланда

Щодня в це дивовижне місце, що знаходиться в західній частині міста (район Фронгер), приходять численні туристи, жителі міста. Бронзові, гранітні скульптури (їх 220), народжені геніальним скульптором Густавом Вігелана в 1942 році, викликають філософські думки, роздуми. Композиції скульптурних груп відображають різні сторони відносин людини, набору несподіваних емоцій. Оригінальні скульптури висловлюють момент різноманітних занять людей: біг, танці, обійми. Структура парку включає п'ять головних композицій: центральна алея, Міст, дитячий майданчик. фонтан з чашею «Тягар життя». Моноліт, «Колесо життя», ансамбль головного входу. Скульптура Моноліт (висотою 14 м) височить в центрі парку і є його головним шедевром. Людські фігури (121 од.) Прагнуть підкорити вершину. У них укладено реалістичне розуміння безглуздості божевільної спраги успіху. Парк вважається найбільшим, відомим парком Норвегії. Навіть складні для сприйняття скульптурні групи, викликають постійний інтерес, роблять парк найпопулярнішою пам'яткою міста.

 

Королівський палац

Гарний золотисто бежевий палац з'явився тут в ролі резиденції королів в середині IXX століття. Силою, постійністю і вічністю віє від кам'яних стін палацу, де багато що нагадує про минуле життя. Навіть щоденна зміна варти, традиційне підняття золотого штандарта під час перебування короля збереглися і зараз. У палаці, виконаному в неокласичному стилі, розташовуються 173 кімнати, прикрашені творіннями мистецтва Норвегії. На нижньому поверсі знаходиться величезний зал Державної ради, Королівський суд, парафіяльна церква. Будь-яка іноземна делегація обов'язково відвідує Королівський палац. Відвідувачі очікують прийому в дивовижних кімнатах, оформлених в дусі національного романтизму, побудованого на використанні зображень природних пейзажів. Створюється враження, що очікування проходить в живому куточку Норвегії. Палац оточує парк, гордістю якого вважається алея скульптур.

 

Ратуша

Потужна будівля з двома високими вежами зустрічає гостей міста, які подорожують по морю. Статуя Святого Хальвард (покровителя Осло), встановлена поруч з Новою Ратушею, вітає гостей, що прибувають. Тривалий період зведення (з 1914 по 1950 роки) Ратуші сформував її кінцевий вигляд у вигляді змішання різних архітектурних стилів (романтизму, функціоналізму, неокласицизму). Це величезна, симетрична будівля з червоної цегли ручної роботи. На даху однієї з веж змонтований карильйон з 49 окремих дзвонів, який грає кожну годину. На цій же вежі знаходяться міський годинник. У центральному залі ратуші проходять засідання міської ради. Щороку 10 грудня тут вручається Нобелівська премія миру. Внутрішнє оздоблення ратуші виконано художниками Норвегії.

 

Оперний театр

Ультрасучасна будівля, що нагадує білосніжний айсберг, який вийшов на берег Осло фьорда, побудована в 2007 році. Немов, невідома сила підняла його з морського дна, що знаходиться на цьому місці в давнину. Разом з будівельниками активно працювали археологи, які шукали останки затонулих кораблів, артефакти, пов'язані з життям стародавнього населення Норвегії. Будівля відома цікавими архітектурними елементами, дизайном, що використовують поєднання скла, білосніжного мармуру в незвичайних конструктивних формах. Серед них незвичайна дах, що спускається до поверхні води. Вона зібрана з 36 тисяч плит з білого каменю. Люди спокійно піднімаються по досконалим пандусах до найвищої точки будівлі. У літні дні норвежці використовують дах в ролі пляжу, спостереження за цікавою скульптурою, розташованої в воді, яка реагує своїм рухом на найменше переміщення води. Сцени, що входить в число найоснащених оперних елементів світу. Зовнішнього та внутрішнього оздоблення будівлі, його розмірів дали підставу поставити його в список шедеврів разом з Сіднейської оперою.

 

Будівля парламенту

У центральній частині головної вулиці міста стоїть будівля парламенту Норвегії (Стортингу). Сучасний образ споруди створений в 1814 році, коли приймалася Конституція країни. Проект споруди розроблено архітектором Емілем Ланглетом. Зал засідань парламенту виконаний у вигляді амфітеатру з місцем для спікера в його центрі. Місця для депутатів розташовуються по колу від центру залу. З балконів можна спостерігати за ходом процесу. Окремі місця виділені для преси, уряду. Численні портрети норвезьких королів, видатних особистостей розміщуються в спеціальній галереї. У будівлі зберігаються художні цінності з 200 картин, виробів з кераміки, цікаві скульптури, 350 графічних робіт. У будівлі є розкішна «Кімната сьомого червня», яка використовується для аналізу питань порядку найближчих засідань парламенту.

Замок і фортеця Акерсхус

Найстаріше архітектурне надбання (замок і фортеця) підносяться над річкою Акерс, нагадуючи про потужний захист стародавнього міста. Це була найсильніша цитадель Скандинавських країн, побудована з каменю, цегли. Нове місто Крістіанія (в майбутньому Осло) зароджувався з маленьких поселень біля стін фортеці в кінці XIII століття. На початку пагорб прикрашав середньовічний замок Акерсхус, перебудований в XVII столітті в стилі епохи Відродження. Пізніше замок оточили потужною кам'яною стіною, яку назвали фортецею. За її стінами знаходиться дивовижний мавзолей з саркофагами королів Норвегії, церква. Вони відкриті для огляду туристами. Зараз в залах замку функціонують музеї Опору, Збройних сил Норвегії. Тут знаходяться робочі приміщення штабу Збройних сил країни, Міністерства оборони.

 

Музей сучасного мистецтва Аструп-Фернлі

У 2012 році з'явилася нова будівля приватного музею, створеного на основі колекції з зборів приватною особою Хансом Расмусом Аструпа. Бажання зробити суспільно доступним багату спадщину сімейства, привело до відкриття приватного музею. Це було природне продовження справ сім'ї, спрямованих до слави, створеної благодійністю, залученням населення в світ прекрасного. Заснований в 1993 році. Архітектурне виконання будівлі вважається видатним серед будівель музеїв світу. Вигнутий дах зі скла, дерев'яні стіни, які межують з краєм фьорда, що розділяє його на дві частини, доповнює незвичайною красою новий район міста. У ньому постійно проводяться виставки сучасного мистецтва.

Музей «Фрама»

Пошук земель, де не ступала нога людини, проводився у всіх частинах нашої планети. Незрозумілою силою вабив до себе багатьох дослідників Північний полюс. Для перемоги грізних льодів створювалися кораблі, що беруть участь в небезпечних подорожах. Не всі з них були успішними. Але корабель під назвою «Фрама» став переможцем. Побудований в 1892 році, він вважається найміцнішим дерев'яним кораблем світу. Судно виготовлялося під керівництвом знаменитого полярника Нансена за участю конструктора Колін Арчера. Форма невеликого корабля повторювала контури яйця, розрізаного вздовж. Дерев'яне судно "Фрам" (в перекладі «Вперед») двічі обігнув земну кулю, 1041 день дрейфував в льодах і повернувся з перемогою. Для нього було побудовано окрему будівлю музею в 1936 році. Відвідувачі можуть піднятися на корабель, оглянути всі його частини. Експозиції присвячені історії полярних експедицій. У них є опудала пінгвінів, білих ведмедів, щоденники, записи мандрівників.

Нобелівський центр світу

Будівля центру розташовується недалеко від Ратушній площі, дивиться на гавань. У ньому знаходиться виставковий зал, музей для демонстрації експонатів, історичних артефактів, пов'язаних з присудженням Нобелівської премії миру. Проводяться організаційні заходи щодо засідання комітету присудження премії, культурні заходи міста. Тут працює почесний комітет, який обирається парламентом країни на шестирічний термін. У його функції входить аналіз документів на передбачуваних претендентів на премію миру (в список входить близько 200 прізвищ, а залишається 5). З решти претендентів вибирається один з строго відпрацьованим правилам. У музеї впроваджені найостанніші досягнення науки, що зберігають необхідну інформацію про досягнення претендентів. «Поле Нобеля» обладнано тактильними екранами, доторкнувшись до яких, легко отримати будь-яку інформацію.

 

Центр мистецтв Хені-Унстад

Створення музею пов'язане з ім'ям відомої фігуристки Норвегії Соні Хені. З фінансовою підтримкою заможного чоловіка Нельсена Унстад в 1968 році було споруджено будинок для розміщення колекцій робіт художників XX століття. Спочатку в ньому знаходилося 110 шедеврів, створених Пікассо, Матісса, Леже, інших знаменитих імен. В окремому залі діяла виставка нагород олімпійської, світової чемпіонки Соні Хенн. Зараз в будівлі проводяться концерти з творів етнічної музики, театральні вистави, конференції, виставки. Фінансування Центру, переданого в дар народу Норвегії, проводиться з благодійного фонду родини Унстад. Могила засновниці розташовується перед Центром мистецтв. Соня Хені здобула найбільше перемог на протязі розвитку фігурного катання. Вона створила відоме шоу, «Свято на льоду», що сприяє розвитку фігурного катання.

 

Кафедральний собор

Важливе сакральне будова міста розташовано на площі Сторторвет, поряд зі знаменитою алеєю Кард Езансон. Будівля вважається офіційною церквою королівської сім'ї (в ньому проходять коронації, одруження, важливі урочистості). Собор знаходиться під захистом короля Норвегії. Існуюче будова є третім за рахунком Собором (два попередніх знищені пожежами). Він побудований в 1697 році в архітектурному стилі голландського бароко. Усередині хрестоподібної церкви знаходиться орган 1720 років, годинник на вежі (1718 роки), каплиця. Святинями собору вважаються скульптура зі срібла «Таємна вечеря», стельові, настінні картини, виконані знаменитими майстрами. Із зовнішнього боку вражає погляд масивна вежа, прикрашена величезним шоломом, бронзові двері.

 

Норвезький музей історії культури

Тут ви поринете в атмосферу північноєвропейського середньовіччя. Історико-культурний комплекс знаходиться всього в 5 км від центру на півострові Бюгде, куди регулярно з невеликим інтервалом ходять прямі автобуси. Тут створюється відчуття, що машина часу перенесла вас на кілька століть назад в атмосферу далекого минулого. Цей етнографічний комплекс під відкритим небом охоплює 800 років історії Норвегії. Відвідувачі тут побачать давню архітектуру Скандинавії: 150 будинків і церков побудовані в період з XVI по XIX ст. Фонд етнокомплекса налічує 160 000 експонатів. Народні музичні інструменти, церковне начиння, численні предмети побуту, зброя, шедеври народного мистецтва, предмети сільського господарства - це тільки частина етнообразцов, представлених тут. Особливе місце займає колекція культури саамів (древній народ Північної Європи). Тут проводяться виставки, свята, культурні заходи.

 

Парк скульптур Екеберг

Екстравагантний парк займає 25 гектар. Його створив приватний колекціонер Крістіан Рігнес, який порахував, що належать йому шедеври мистецтва повинні бути доступні і іншим поціновувачам мистецтва. В результаті 31 скульптура розташувалася в парку. Вони розставлені дуже старанно і зі смаком. Кожна займає особливе місце, відведене саме їй. Екеберг включає в себе роботи Сальвадора Далі, Джеймса Таррелла, Марка Куїнна і інших скульпторів, відомих любителям цього виду мистецтва. Фігури зроблені з різних матеріалів, створені в різні епохи, але в просторому Екеберг вони складають загальну композицію парку, незважаючи на свою несхожість. На оглядовому майданчику парку скульптур Едвард Мунк намалював картину «Крик». Саме вона послужила прототипом для однойменної американської кіносаги. Репродукція «Крику» в Екеберг користується великою популярністю серед відвідувачів, це самий часто зображена експонат в парку.

 

Собор святого Олафа

Церква побудована в середині XIX в на честь святого Олафа. Благовірний король-мученик Олаф був покровителем і хрестителем Норвегії, останнім святим, загальним для Східної і Західної Церков. Побудований в бароковому стилі собор славиться багатим внутрішнім оздобленням. Норвезька королева Жозефіна принесла в дар церкви копію «Сикстинської Мадонни» Рафаеля. В середині XIX ст Папа Римський Пій подарував дарохранительницю, виконану з італійського мармуру. Прихожане и посетители собора отмечают невероятную красоту витражей, над созданием которых трудился знаменитый норвежский художник Эммануэль Вигеланд. Прекрасное звучание органа создает атмосферу таинственности, здесь нередко проводятся концерты духовой музыки. А в сочетании архитектурными деталями церкви от мероприятия остается волнующее впечатление. 

Ставкірка з Гуля

Чи доводилося вам бачити будови, яким більше восьмиста років? У туристів є така можливість. Унікальний артефакт знаходиться в Норвезькому музеї історії культури, куди в кінці XIX в церкву була перевезена з комуни Гуль. Це одна з 28 збережених в Норвегії дерев'яних каркасних церков. Її історія бере початок в XIII в, і протягом восьми століть будівля була свідком багатьох значущих історичних подій Норвегії. Ставкірка, що складається з 6 ярусів, побудована в XIII в. Всередині будівлі збереглися розписи XVII століття. Час побудови датована 1212 роком (за результатами дендрологічного дослідження), а деякі деталі конструкції - 1157 г. Перша згадка про церкву з'явилася на початку XIV ст. В кінці XVII ст проводилася реконструкція будівлі: були додані вікна. А ще через два століття церква розширили, демонтували галерею навколо хорів. Секрет довговічності ставкіркі полягає в породі північної сосни, з якої вона побудована, і спеціальної стародавньої технології.

 

Церква Святої Трійці

Значний будинок в готичному стилі може вмістити до восьмисот чоловік. Тому вважається однією з найбільших церков Норвегії. Вона була побудована на початку XIX ст німецьким архітектором. Алексіс де Шатонеф звів восьмінефную конструкцію, яка нагадує грецький хрест. Фасад з червоної цегли з сірими склепіннями і арками, восьмигранний монументальний купол виділяють значний будинок серед інших. По краях стоять дві башти, які роблять архітектурну композицію закінченою. Головна деталь інтер'єру церкви - це вітражі. Проливає крізь кольорове скло світло забарвлює приміщення в різні кольори. Неймовірно витончені у виконанні «Колосся пшениці», «Древо життя», «Перлина» виробляють глибоке враження на прихожан і туристів. Неймовірна картина над головним вівтарем зображує таїнство хрещення Ісуса. Колони будівлі прикрашені квітами, а оригінальна люстра зображує переплутані деревця, створюючи особливий інтер'єр лютеранської церкви.

 

Національна галерея

У головній галереї столиці, відкрилася ще в 1837 році, зібрані не тільки експонати живопису, а й зразки прикладного мистецтва і скульптури. Тут дбайливо зберігається найбагатша колекція творів мистецтва в Норвегії, створених з кінця XVIII в, періоду зародження романтизму, до середини XX в, коли постмодернізм був ключовим напрямком в живопису. Галерея відома полотнами Ренуара, Пікассо, Ван Гога, Моне, Ель Греко та інших всесвітньо відомих художників.

 

Будинок-музей Хенріка Ібсена

Ім'я відомого всьому світу драматурга Генріка Ібсена кожен норвежець вимовляє з глибокою повагою. Це один з перших письменників свого часу, що торкнулася питання про емансипацію жінок. Він заклав фундамент нового європейського театру, в своїх п'єсах переосмисливши проблеми відносин між жінками і чоловіками, вивів рішення філософських питань на театральну сцену і надавав великого значення темі художньої творчості. Не дивно, що в місті відкритий для відвідувачів будинок-музей такої великої особистості. Тут драматург провів останні роки свого життя. Кабінет, де писав Ібсен, залишився в незайманому вигляді. Немов письменник вийшов ненадовго, щоб зробити перерву в роботі. Обстановка в кімнаті створює відчуття, що предмети навколо все ще чекають повернення господаря. Інші кімнати були відреставровані, але в точності відповідають интерьерному стилю початку XX століття. Найцікавішим приміщенням вважається спальня: тут в травні 1906 помер літератор. Будинок-музей обов'язково варто відвідати і любителям театру, і тим, хто ще не відкрив для себе творчість пана Ібсена.