календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Маршрут Дон Кіхота

25.04.2024

У межах Тижня молодіжної книги 2024  «Читай та зростай! Відновлюйся!» фахівчині відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім Б.А. Лавреньова провели на платформі ZOOM для  учнів старших класів гімназії № 16 та ХЗВНК № 11 літературний вояж «Маршрут Дон Кіхота».
 Учасники заходу мандрували Іспанією й побували в місцях цієї дивовижної країни, де можна познайомитися ближче з Дон Кіхотом, а також з автором, який його створив.

Цікавою для присутніх була інформація про місто Алькала-де-Енареса.  В Іспанії кажуть, що це місце, де живуть музи: тут народився і працював Сервантес, а кожен будинок побудований в ім'я творчості. Тут з'явилася граматика сучасної іспанської мови, у яскравих залах королівської резиденції зустрічався тоді ще нікому не відомий моряк Христофор Колумб з королями Кастилії Ізабеллою та Фернандо.

У межах мандрівки школярі побували в Мадриді, який став останнім притулком Сервантеса та одним із головних центрів його спадщини. Згодом маршрут привів  в Кампо де Криптана -  місцевість, яку називають «землею велетнів», оскільки саме тут знаходяться знамениті вітряки, що надихнули Сервантеса на роман про пригоди Дон Кіхота.  Не оминули мандрівники своєю увагою й місто Ель-Тобосо, де відвідали Будинок-музей Дульсінеї, в якому відтворено обстановку ламанської садиби XVI століття. На Пласа-Майор - головній площі в Ель-Тобосо -  побачили пам'ятник, присвячений Дульсінеї і закоханому в неї лицарю.

Маємо надію, що ця подорож була цікавою та корисною, адже відомо, що «той, хто багато читає і багато мандрує, багато бачить і багато знає».


X