Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова представляє відеорозповідь «Людвік Заменгоф» з циклу «Історія Херсона в назвах вулиць».
Вона про людину, яку світ знає як творця найпопулярнішої штучної мови есперанто. Хто ж він – той самий Доктор Есперанто, завдяки якому світ отримав міжнародну мову людського спілкування? Заменгоф міг стати успішним лікарем, втім обрав не надто престижний фах лінгвіста, який мріяв про мир на планеті Земля і вважав, що знає шлях до такої високої мети.
У дитинстві Людвік часто спостерігав картини міжрасового непорозуміння і був переконаний, що причина криється у відсутності спільної мови для всіх націй. Тому вже з юних років почав працювати над створенням "мови надії", яка мала об’єднати людей з різних куточків світу.
Сам Людвік Заменгоф досконало володів багатьма мовами, постійно їх вивчав, і чим більше мов він пізнавав, тим наполегливіше тягнувся до "мови надії".
Усе подальше життя він присвятив розвитку та популяризації есперанто, сподіваючись, що це допоможе мирному співіснуванню різних народів і культур. Та не всім мріям талановитого лінгвіста судилося здійснитися. Спочатку есперанто швидко набувало популярності, згодом пережило соціально-політичні потрясіння в Європі, але з часом естафету міжнародної мови перейняла англійська. Втім, хоча есперанто так і не стало повноцінною інтернаціональною мовою, вважається, що в наші дні ним активно користуються від 100 тисяч до двох мільйонів людей.
Чи знають херсонці, що Людвік Заменгоф відвідував їхнє місто і деякий час працював у Херсоні лікарем-окулістом? Пропонуємо вам розповідь про талановитого Доктора Есперанто, невиправного мрійника та альтруїста, автора найпоширенішої зі штучних мов, які існують нині.