календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Культурна столиця Європи - Тарту

09.05.2024

До Дня Європи Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова запропонувала на платформі ZOOM  учням херсонських шкіл гід-мандрівку “Культурна столиця Європи - Тарту”.
Працівники відділу читального залу познайомили з історією створення ЄС та запровадження Дня Європи, пояснивши, чому саме 9 травня вважається днем народження Європейського Союзу.

Цікавим для школярів було послухати й про проєкт «Культурна столиця Європи», в межах якого щороку Європейський Союз призначає одне місто культурною столицею Європи. У 2024 році нею стало Тарту - місто в Естонії, яке протягом року влаштовує низку культурних заходів.

У молоді була можливість віртуально відвідати найбільший в країні Естонський національний музей, що знаходиться саме в Тарту, будівля якого має площу майже 34 тисячі квадратних метрів та об’єднує величезну кількість експонатів і привертає увагу відвідувачів своєю інтерактивністю. Побачили учні й один із найстаріших університетів на території Східної та Північної Європи - Тартуський університет, заснований у 1632 році.
Та найбільше вразило школярів те, що в Тарту діє українська недільна школа ім. Лесі Українки.
У 130-ту річницю від її дня народження на дерев’яному будиночку за адресою Kastani 65 Посольство України за допомогою українських спонсорів встановило меморіальну дошку, на якій викарбувані рядки «В серці тільки ти, єдиний мій, коханий, рідний краю…».

Справжньою фантастикою для учасників заходу  здалася система громадського транспорту Тарту. Адже тут вулицями  курсують електровелосипеди, автобуси, двигуни котрих працюють на біометані, а ще перший у світі безпілотний автобус, у якого у якості палива – водень.
Наостанок працівники книгозбірні зазначили, що Тарту, успішно подолавши економічні труднощі початку 1990-х, сьогодні  активно розвивається, ставлячи завдання досягти успіху та визнання в сучасному інформаційному суспільстві. Наголосили також, що Естонії вдалося і Україна теж зможе!


X