календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Херсонці, які цікавляться історією міста, добре знають ім’я Віктора Хмеля. Віктор Адольфович  зумів поєднати в собі талант режисерський з талантом краєзнавця, художника-карикатуриста, художника-графіка,  живописця, а також мультиплікатора та  театрального діяча.

Він закінчив технічне училище, відслужив у Радянській Армії. Працював на Херсонському електромашинобудівному заводі спочатку художником-оформлювачем, потім керівником самодіяльної кіностудії.  

Близько двадцяти чотирьох років пропрацював оператором-технологом установки з виробництва нафтобітумів на Херсонському нафтопереробному  заводі. Заочно закінчивши Херсонське культпросвіт училище і отримавши диплом режисера театрального колективу, працював  режисером театру естрадних мініатюр, пізніше художнім керівником і, згодом, директором клубу. Своїх занять кіно, малюванням, театром  Віктор не припиняв ніколи.  

З 2006 року співпрацював з місцевими періодичними виданнями  «Гривна» та «СВ», де майже 14 років поспіль під псевдонімом Олександр Захаров з'являлися його публікації з історії міста.

Він автор багаторічного проекту «Херсон – забутий «Південь». Це його персональний блог, на якому він розміщує ілюстрації з херсонських газет початку ХХ століття. А ще Віктор Хмель у видавництві "Наддніпряночка" в 2014 році видав «Херсонские истории, предания и были», де зібрані нариси, створені протягом довгої журналістської практики. 

Під час війни, яка триває з лютого 2022 року, у  Віктора Хмеля з'явилося багато художніх полотен, які він пише, аби відволіктись від жахливих  подій.  

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова вирішила  зібрати воєдино  значну частину робіт  митця й створити віртуальну галерею, яка  надасть чудову можливість  всім бажаючим  ознайомитись з живописом нашого земляка Віктора Хмеля. Її основу складають картини, зібрані з віртуальних джерел. Тож, пропонуємо познайомитися з творчістю Віктора Хмеля.

Приємного перегляду!


X